[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۷۱
  • دوره جدید

مردم محرم هستند، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: تغییرات و تحولات کشور بعد از اراده خداوند با خواست مردم رقم می‌خورد و مردم خواهان اصلاح امور و حرکت به سمت احسن هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در دیدار منتخبان جدید شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه باید با بررسی تصمیمات و اقدامات گذشتگان تلاش کنیم وضعیت اداره شهر را بهبود ببخشیم، اظهارداشت: بهبود شرایط نیازمند الزاماتی است که باید رعایت شود؛ یکی از شرایط اساسی این است که خودرا واقعاً خادم و مردم را ولی نعمت خود بدانیم و این موضوع را در عمل نشان دهیم. نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با اشاره به اینکه برای موفقیت و بالندگی بیشتر شورا باید همه اعضا از نهاد شورا حفاظت کنند، ادامه داد: برآیند دیدگاه کلی اعضای شورا باید جایگاه شیراز را در تراز ملی و فراملی قرار دهد که این موضوع باید در رفتارها و تصمیمات اعضای شورا متبلور شود. باید به گونه ای عمل کنیم که چشم پاکی و دست پاکی یک معیار مهم برای همه کارگزاران خرد و کلان نظام جمهوری اسلامی باشد و در برابر این آسیب‌ها خودمان را به خدا بسپاریم. استاندار فارس با اشاره به اینکه شفافیت یکی دیگر از شروط اصلاح وضعیت اداره شهر است، اظهار داشت: قرار نیست تصمیمات ما به جز موارد امنیتی، محرمانه باشد و مردم از آن مطلع نشوند؛ اگر ایرادی به تصمیمات ما وارد است، مردم باید بتوانند انتقاد کنند تا تصمیمات خود را اصلاح کنیم یا حداقل تکرار نکنیم. دکتر رحیمی با بیان اینکه علوم دارای انشعابات مختلفی است و اداره شهر به عنوان یک موجود زنده که دارای رشد و نمو است نیازمند بهره گیری از توان متخصصان مختلف برای دستیابی به بهترین تصمیمات و رویکردها می‌باشد، افزود: شهرداری قبل از ولادت تا بعد از مرگ شهروندان دارای وظایف تعریف شده ای است و برای ایفای وظایف متعدد و گسترده خود باید از خرد جمعی بهره ببرد. نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با تأکید بر اینکه شیراز دارای نقش‌های جهانی، ملی، منطقه ای و محلی است، افزود: اولویت شورای شهر باید این باشد که فشار را از روی شهرداری کم کند تا با ایفای نقش جهانی فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی را به دنیا بشناساند و با فعال کردن دیپلماسی فرهنگی و دیپلماسی پارلمان محلی ارتباطات بی المللی شهر شیراز را فعال کند. وی با اشاره به اینکه در سطح ملی، استان فارس و شهر شیراز به عنوان شناسنامه ایران اسلامی در ابعاد تاریخی، ادبی و فرهنگی مطرح است، اظهار داشت: در سطح منطقه ای نقش شیراز خدمات رسانی به جنوب کشور است که در این راستا باید زیرساخت‌های لازم فراهم شود.استاندار فارس با بیان اینکه در بعد محلی شهرداری شیراز باید طرح مدون و منسجمی برای ارائه خدمات به شهروندان داشته باشد، گفت: باید برگرفته از طرح‌های تفصیلی، راهبردی و جامع، یک برنامه کامل و کارشناسانه برای شیراز تهیه و طرح‌های قبلی نیز بررسی و با توجه به نیازهای روز، بهنگام شود. 
دکتر رحیمی با اشاره به اینکه اعضای شورای شهر باید شناخت خود را از وظایف شورا و شهرداری تکمیل و الزامات قانونی اداره شهر را به خوبی بررسی کنند، اظهار داشت: تسلط بر قانون یکی از رموز موفقیت اعضای شورا خواهد بود؛ اعضای شورا با تسلط بر مقررات استخدامی، اداری و مالی دچار تصمیمات خارج از قانون نخواهند شد. نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس یکی از اشکالات اداره شهر را ساختار و فرایندهای شهرداری دانست و با تأکید بر اصلاح و شفاف سازی این ساختارها و فرایندها، افزود: فرایندها باید روشن و ساده و با استثنای کم باشد تا امکان لغزش و انحراف را کاهش دهد و برای مردم قابل فهم باشد. وی با بیان اینکه نیروی انسانی شهرداری دارای اهمیت بسیار زیادی است، اظهار داشت: دخل و تصرف در نیروی انسانی شهرداری در اختیار شورای شهر نیست اما هدف گذاری باید به گونه ای باشد که به مدیریت مطلوب در بخش نیروی انسانی دست پیدا کنیم.
استاندار فارس با اشاره به اینکه با انباشت نیروی انسانی غیرمتخصص و ناکارآمد در شهرداری مواجه هستیم، ادامه داد: ارتباط قلبی و دوستانه با حفظ اقتدار مدیران شهری با کارکنان شهرداری می‌تواند مدیریت شهری را در استفاده از سرمایه انسانی شهرداری موفق کند.
دکتر رحیمی با بیان اینکه حداکثر همکاری را با شورای شهر شیراز در مدت مسئولیت داشته و از همه ظرفیت‌های قانونی برای تعامل و همراهی با شورا استفاده کرده است، ادامه داد: به عنوان استاندار فارس و خادم مردم در خدمت شورای جدید نیز خواهم بود. نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس انتخاب شهردار توسط شورای شهر را دارای اهمیت بسیار زیادی دانست و تأکید کرد: باید فردی جامع‌الاطراف، دارای شناخت مناسب از شهر، مسلط بر قوانین و مقررات، آشنا با مباحث فنی و هماهنگ با دیدگاه‌های شورا به عنوان شهردار برگزیده شود.
وی با اشاره به اینکه اعضای شورا باید پاسخ‌گوی عملکرد و تصمیمات خودشان در آینده باشند، ادامه داد: عملکرد گذشتگان را آسیب شناسی کنید تا اگر آسیبی بوده، شورای آینده دچار آن نشود و کارهای خوب گذشتگان را با کیفیت و سرعت بیشتر ارائه دهید. شما به افق‌های بلند آینده نگاه کنید و کارهای بهتری را برای شهروندان انجام دهید، شما باید به آینده نگاه کنید. استاندار فارس با تأکید بر اینکه تقابل بین مسئولان، سم است، گفت: اعضای شورای باید تلاش کنند از ظرفیت نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نماینده ولی فقیه در استان و ائمه جماعت و همه تشکل‌های مدنی، فرهنگی، حرفه ای و صنفی استفاده کنند تا خدمات بهتری به مردم ارائه شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی