[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۴
  • دوره جدید

استفاده از ظرفیت دانشجویان برای برگزاری اربعین، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین، سعید یوسفی در جلسه ستاد دانشجویی اربعین حسینی با اشاره به آغاز عملیات و اقدامات فرهنگی اربعین حسینی، شرایط ویژه سال جاری و استقبال گسترده مخاطبان اظهار داشت: آیین اربعین مرکز ثقل وحدت میان همه مسلمانان و موجب همدلی در جهان اسلام است. وی حضور دانشجویان و مردم در آیین اربعین را اقدامی در مقابل دیدگاه منفعل غربی برشمرد و افزود: زنده نگه داشتن نهضت، اندیشه‌ها و مواضع امام حسین(ع) در دانشگاه‌ها، ایجاد پیوند مستحکم میان دانشجویان، جوانان و اساتید اعم از شیعه و سنی و ملیت‌ها و اقوام مختلف، ایجاد عزم و اراده استوار برای حرکت و جان‌فشانی جامعه دانشجویی در مکتب سیدالشهدا(ع) از اهداف آیین اربعین دانشجویی است. مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس با تأکید بر استفاده از ظرفیت‌های دانشجویی برای آیین اربعین و تولید محصولات چندرسانه ای اربعین گفت: تعمیق باورهای دینی و انقلابی در اذهان دانشجویان، معرفت افزایی و امام شناسی دانشجویان در فضای آموزش عالی و حفظ شعائر الهی در دانشگاه از اهداف دیگر آیین مذهبی اربعین است.
یوسفی با تأکید بر انعکاس رویدادهای اربعین حسینی در رسانه‌ها اضافه کرد: در این راستا نیز نسبت به وحدت و تقویت جبهه مقاومت در تولید محتوا توجه جدی صورت گیرد. در ادامه این نشست جمشید فیروزی مدیر اردویی و حفظ آثار ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس از تشکیل قرارگاه اربعین دانشگاهیان در این استان خبر داد و تصریح کرد: هیئت‌های دانشجویی در ایام محرم و منتهی به اربعین حسینی، فعالیت‌های مذهبی و فرهنگی خود را در چهارچوب دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا انجام می‌دهند.
وی از ایجاد بانک اطلاعاتی خادمان دانشجویی اربعین در استان فارس و آموزش و سازمان‌دهی آنها خبر داد و افزود: تولید محصولات چندرسانه ای اربعین و جریان سازی رسانه ای نیز در دستور کار ستاد دانشجویی اربعین استان فارس و تشکیل کمیته‌های تخصصی اربعین حسینی قرار گرفته است. در این نشست اعضای حاضر به بیان نظرات و پیشنهادات خود در زمینه برگزاری آیین اربعین با توجه به شرایط کرونا پرداختند.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی