[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

عزاداران حسینی مراقب نکات ایمنی باشند، روزنامه شیراز نوین

مدیر دفتر ایمنی و کنترل ضایعات شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، از تمامی شهروندان درخواست کرد تا به منظور جلوگیری از برق گرفتگی و بروز خسارات جبران ناپذیر جانی و مالی، توصیه‌های ایمنی را در زمان برگزاری مراسم عزاداری‌های ماه محرم و صفر جدی گرفته و رعایت نمایند.
وحید قاضی پور در این باره بیان داشت: همه ساله با فرا رسیدن ماه محرم، مراسم عزاداری و سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در سراسر کشور و استان برگزار می‌شود و به همین منظور از روزهای قبل، بسیاری از هموطنان اقدام به آماده‌سازی اماکن مذهبی، تکایا و هیئت‌ها برای برپایی مراسم و پذیرایی از عزاداران می‌نمایند که رعایت اصول ایمنی در این نقاط بسیار حائز اهمیت بوده و بروز بی‌احتیاطی در این زمینه می‌تواند جان افراد را به خطر بیندازد.
وی با بیان اینکه کارکنان صنعت توزیع برق در سراسر استان همواره آماده همکاری در تأمین برق مطمئن و پایدار می‌باشند، اظهار داشت: استفاده از روش‌های غیراستاندارد و ناایمن در تأمین برق، در ایام سوگواری و عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) موجب بروز خطرات جانی و خسارت‌های مالی برای افراد خواهد شد که این امر توجه به موارد ایمنی را دوچندان می‌کند. 
قاضی پور اضافه کرد: از آنجا که در زمان برگزاری مراسم عزاداری، هیئت و دسته‌های عزاداری از وسایلی مانند بیرق، علم، کتل و... استفاده می‌کنند، گاهی اوقات شاهد حوادث ناگواری نظیر برق گرفتگی، آتش سوزی و... ناشی از برخورد این وسایل با شبکه‌های توزیع برق هستیم که صدماتی را به دنبال داشته است. وی با بیان اینکه نصب بنر و پرچم مختص ایام سوگواری روی پایه‌های برق و سایر تجهیزات جانبی منجر به وقوع حوادث برق گرفتگی می‌شود، خاطرنشان کرد: بنابراین هیئت‌های مذهبی از ساخت و جوشکاری روی پایه‌ها و به دنبال آن صعود افراد غیرمجاز از تأسیسات برق رسانی جهت نصب هرگونه پرچم، پلاکارد و بنر خودداری نموده و همچنین از احداث و نصب داربست موقت در حریم و مسیر خطوط نیرورسانی برق جهت برپایی تکایا و همچنین ایستگاه‌های پذیرایی از عزاداران خودداری نمایند. 
مدیر دفتر ایمنی وکنترل ضایعات شرکت توزیع نیروی برق استان فارس در بخشی دیگر از سخنان خود به نحوه تأمین برق هیئت‌های مذهبی اشاره کرد و بیان داشت: مسئولان هیئت‌ها می‌توانند ضمن مراجعه به مدیریت‌های برق و اداره‌های تابعه نسبت به ثبت نام و اخذ انشعاب موقت اقدام نموده و از هرگونه دخالت غیرمجاز در تأسیسات برق رسانی منصوبه و وصل خودسرانه، غیرایمن و غیرمجاز انشعاب برق توسط اعضا یا مسئولان هیئت‌های مذهبی پرهیز نمایند. این مقام مسئول بر ضرورت توجه و بررسی تجهیزات برقی مورد استفاده در این برنامه‌ها نیز تأکید کرد و اظهار داشت: بایستی تجهیزات برقی مورد استفاده هیئت‌های مذهبی نظیر سه راهه برق، کابل، تابلوهای برقی و... قبل از شروع مراسم عزاداری توسط مسئولان هیئت مورد بازرسی دقیق قرار گیرند تا نواقص احتمالی آنها برطرف شوند. 
قاضی پور همچنین گفت: در راستای حفظ سرمایه ملی و محیط زیست و ترویج فرهنگ مصرف بهینه انرژی برق، برای تأمین روشنایی محل‌های برپایی مراسم به جای لامپ‌های پرمصرف (مدادی یا رشته‌ای) از لامپ‌های کم مصرف یا ال ‌ای دی استفاده شود. مدیر دفتر ایمنی و کنترل ضایعات شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، بر ضرورت خودداری عزاداران از دستکاری تجهیزات برق رسانی در صورت بروز حادثه تأکید کرد و بیان داشت: عزاداران در زمان وقوع هرگونه حادثه احتمالی یا وقوع خاموشی، از دست‌کاری تجهیزات برق رسانی منصوبه به ویژه کنتور و تابلو برق پرهیز کرده و مراتب را از طریق اداره‌های برق پیگیری یا از طریق شماره 121 موارد را به اتفاقات برق اطلاع رسانی نمایند. وی در خاتمه با اشاره به شرایط ویژه کرونایی کشور و استان فارس و ضرورت تأمین برق مطمئن و پایدار برای بیمارستان‌ها و سایر مراکز درمانی، از تمامی مردم شریف استان درخواست کرد تا با رعایت اصول ایمنی و بهداشتی و همچنین مصرف بهینه برق، خادمان خود در صنعت برق کشور را یاری رسانند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی