[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۸
  • دوره جدید

این کاربردهای قالب یخ را همه نمی‌دانند، روزنامه شیراز نوین

قالب یخ فقط برای تهیه یخ نیست. شما می‌توانید از یک قالب یخ چندین استفاده جالب و مفید داشته باشید. از کاربردهای قالب یخ می‌توان به فریزکردن میوه‌ها اشاره کرد.
به گزارش نمناک، قالب‌های یخ در اشکال متنوعی تولید و در بازار عرضه می‌شوند. علاوه بر اینکه با استفاده از این قالب‌ها می‌توان یخ‌های فانتزی زیبایی درست کرد و در مهمانی و مراسم‌های مختلف استفاده نمود، می‌توان مواد، چاشنی‌های غذایی و یا حتی آب‌میوه، آب سبزیجات و غذا‌ها را نیز منجمد کرده و در مواقع مورد نیاز استفاده نمود.
در این بخش از سبک زندگی نمناک کاربردهای جالب و متنوع قالب‌های یخ را برای شما کاربران گرامی ‌آورده‌ایم تا نحوه استفاده متفاوت از قالب‌های یخ را بیاموزید.
فریز میوه و توت‌های تازه
اگر توت تازه دوست دارید اما از یخ زدن و به‌هم چسبیدن آن‌ها متنفر هستید، می‌توانید با انجماد آن توت‌ها در قالب‌های یخ از این مشکل جلوگیری کنید. به راحتی توت‌ها (توت سیاه، تمشک، توت فرنگی و ...) را داخل قالب‌های یخ بریزید و سپس محفظه را با آب پر کنید.
آب به محافظت از توت در برابر سوز فریزر کمک می‌کند و این کار برای زمانی که بخواهید از توت‌ها برای طعم دادن به آب یا نوشیدنی‌های دیگر استفاده کنید، بسیار مناسب است.
نگهداری آب لیمو
اگر لیمو دارید، می‌توانید آب آن‌ها را بگیرید و در قالب‌های یخ بریزید و در صورت نیاز کمی ‌آب اضافه کنید تا از این مکعب‌های یخی برای تهیه چای لیمویی یا آب استفاده کنید. آب لیموترش و نعنا را می‌توانید با هم ترکیب و در قالب یخ بریزید و سپس از آن برای تهیه موهیتو استفاده کنید.
نگهداری شربت یخی
شربت ساده یا همان شهد برای افزودن به نوشیدنی‌ها بسیار مناسب است. وقتی شربت به‌صورت مکعب‌های یخی است، می‌توانید به همان اندازه که دوست دارید به آن آب اضافه کنید. می‌توانید شربت ساده خود را زودتر از موعد درست کرده و در قالب‌های یخ منجمد کنید، سپس هنگامی‌که آماده استفاده‌اند، فقط به اندازه دلخواه شهد یخی را اضافه کنید تا نوشیدنی خود را شیرین کنید.
نگهداری ماست
برای جلوگیری از خراب شدن ماست زمانی که حجم فراوانی ماست دارید، ماست را درون قالب یخ بریزید و فریز کنید تا بعداً برای تهیه اسموتی (نوشیدنی با ماست) از آن بهره بگیرید.
درست کردن جعبه بدلیجات
برای نگهداری بدلیجات می‌توانید از قالب‌های یخ قدیمی ‌استفاده کنید. چیزهایی مانند گوشواره و انگشتر کاملاً در آن مکعب‌های کوچک قرار می‌گیرد و این به شما کمک می‌کند تا تمام بدلیجات را از هم جدا و مرتب نگه دارید حتی می‌توانید چندین قالب را در یک کشو قرار دهید تا فضای بیشتری داشته باشید و تمام بدلیجات را در آن نگه دارید.
ذخیره وسایل کوچک
قالب‌های یخ محفظه‌های کاملاً مناسبی برای مرتب نگه داشتن دکمه‌ها و سایر وسایل کوچک است. می‌توانید از قالب‌های پلاستیکی یا سیلیکونی استفاده کنید و آن‌ها را مرتب روی هم قرار دهید این‌طور یافتن آن موارد کوچک همیشه آسان‌تر خواهد بود و با موارد بزرگ‌تر ترکیب نمی‌شود، همچنین این یک روش عالی برای ذخیره پیچ‌ها و سنجاق‌ها است.
گل‌های یخی
شما می‌توانید گل‌های ریز را درون قالب یخ بگذارید، آب روی آن‌ها بریزید تا یخ بزنند و از این یخ‌ها برای تزئین نوشیدنی‌ها استفاده نمایید.
درست کردن اسکراب شکر
اگر عاشق اسکراب شکر برای از بین بردن آلودگی‌ها هستید، می‌توانید خودتان آن را داخل قالب‌های مکعب یخ درست کنید. مکعب‌های یخ اندازه مناسبی برای یک بار استفاده هستند که با درست کردن آن‌ها در این اندازه، می‌توانید همه را با هم ذخیره کنید و برای هر بار که می‌خواهید اسکراب بزنید فقط یک مکعب بردارید.
نگهداری سوشی
سوشی پیش غذای ژاپنی خوشمزه‌ای است که می‌توانید آن را برای مدت طولانی تازه نگه دارید، بدین طریق که این غذا را در قالب یخ ریخته و در فریزر قرار دهید و هر وقت که دوست دارید سوشی را از فریزر خارج کنید. بگذارید یخ آن باز شود و سپس میل کنید.
ادامه دارد ...

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی