[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۷۱
  • دوره جدید

سوداگری سیمان و فولاد در نبود سامانه‌ تجارت، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: سوداگران سیمان و فولاد از نبود سامانه‌‌هایی مانند سامانه جامع تجارت 
سوء استفاده می‌کنند.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خانه ملت، سیدمحسن دهنوی درباره نابسامانی بازار سیمان و فولاد، تصریح کرد: از آنجا که مشکلات موجود در بازار سیمان، فولاد و میلگرد موضوع جدیدی نیست، در برهه‌های مختلف با شرایطی روبه رو می‌شویم که تولیدکننده و مصرف‌کننده با معضل مواجه می‌شود و همه مدعی هستند که عده‌ای دلال و سوداگر بازار را به دست گرفته‌اند.
نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: بخشی از مشکلات موجود در بازار سیمان و فولاد ناشی از قطعی برق است؛ به همین دلیل در جلساتی که موضوع علت قطعی برق واحدهای تولیدی در مجلس بررسی شد، نمایندگان به توانیر انتقاد کرده و مطرح کردند چرا به محض کمبود، برق واحدهای تولیدی و صنعتی قطع می‌شود. وی تصریح کرد: با قطعی برق واحدهای تولیدی و صنعتی، مواد موردنیاز مردم در بازار کاهش می‌یابد که این امر اثرات مختلفی مانند بیکاری دارد. در واقع در نهایت، تأثیر قطعی برق واحدهای تولیدی به مردم بازمی‌گردد.
نماینده مردم در مجلس ادامه داد: هرچند با قطع برق واحدهای تولیدی و صنعتی تولید سیمان و فولاد کاهش یافت اما باید به این نکته نیز توجه کرد که مادامی که نظام عرضه و توزیع را سامانه‌ای نکنیم و اطلاعاتی مانند میزان تولید، خریداران، محل مصرف و... مشخص نشود، این مشکلات ادامه‌دار خواهد بود و هر روز یکی از کالاها مانند میلگرد، سیمان و لاستیک گران می‌شود. عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و اقتصاد و امور دارایی سامانه‌ها را جدی بگیرند، تصریح کرد: همه مبادلات باید در سامانه ثبت شود؛ زیرا با تحقق این امر ردیابی کالاهای تولیدی به راحتی انجام شده و سوداگری منتفی می‌شود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: از آنجا که سامانه‌هایی مانند سامانه جامع تجارت جدی گرفته نمی‌شود، متخلفان به درستی قابل شناسایی نیستند؛ دلالان و سوداگران از خلأ وجود این سامانه‌ها استفاده می‌کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی