[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

معاون استانداری فارس: شهردار شیراز خردمندانه انتخاب شود، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: شوراهای اسلامی در دوره ششم، کمبودها و کاستی‌های شهرهای استان در حوزه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، عمرانی و آموزشی را به دقت بررسی و برای رفع آنها راهکار و طرح ارائه کنند.
پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس در گزارش چهارشنبه خود به نقل از محمود رضایی کوچی افزود: هم‌اینک لیستی از اقدامات و طرح‌های نیمه تمام مربوط به حوزه‌های مختلف شهر شیراز موجود است که تکمیل آنها می‌تواند این کلان شهر را در مسیر جدی عمران، توسعه و آبادانی قرار دهد. او ادامه داد: شوراها به عنوان مهم‌ترین عامل اداره شهرها می‌توانند تضمین کننده منافع شهروندان باشند و نقش مهمی در بهبود عملکرد شهری ایفا کنند.
وی اضافه کرد: کسی انتظار انجام معجزه از شوراهای شهر را ندارد و قطعاً در یک دوره چهارساله نمی‌توان تمام مشکلات شهر را سروسامان داد، اما یک شورای شهر فعال و وظیفه شناس با بهره گیری از توان و ظرفیت افراد متخصص و صاحب تجربه می‌تواند در طول حیات خود با کمک شهردار منتخب خود و به واسطه رایزنی با دولت و مجلس و همچنین استفاده از ابزارهای نظارتی که در اختیار دارد، بخشی از مشکلات را حل کند. رضایی گفت: شوراها موظف به نظارت بر حسن اجرای مصوبات و طرح‌های مصوب خودشان هستند و در همکاری تنگاتنگ با شهرداری می‌توانند امور شهر را پیش ببرند و شرایط محیطی و اجتماعی زندگی شهروندان را ارتقا بخشند. معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس، شهرداری را مهم‌ترین و تأثیرگذارترین نهاد شهری دانست و افزود: شهردار منتخب شورای ششم باید از تخصص‌های مختلف در حوزه‌های مدیریت شهری و سایر حوزه‌ها برخوردار باشد و کوتاهی در انتخاب شهردار توانمند می‌تواند زیان‌های غیر قابل جبرانی را متوجه شهر و شهروندان کند. رضایی افزود: بنابراین اعضای شوراهای شهرهای استان در دوره ششم به ویژه کلان‌شهر شیراز باید به انتخاب شهردار شیراز به عنوان یک اولویت مهم نگاه ویژه داشته باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی