[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۲
  • دوره جدید

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز: شیراز را برای زندگی می‌خواهیم، روزنامه شیراز نوین

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اینکه مصوبات شورای پنجم مبتنی بر رویکرد انسان‌مدارانه بوده است، گفت: ما شیراز را برای زندگی می‌خواهیم؛ می‌خواهیم مردم به هم نزدیک شوند، نه اینکه از هم فرار کنند. این شهر فضایی عمومی می‌خواهد که بتوان در آن گفت‌وگو کرد و این فضاها روی پل و خیابان که نیاز اساسی و امروز جامعه ما نیست، فراهم نمی‌شود.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و پاسخ گویی شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «سید عبدالرزاق موسوی» در آیین افتتاح پروژه‌های شهرداری منطقه یک و چهار شیراز ضمن تبریک هفته خبرنگار به اصحاب رسانه، ابراز کرد: خبرنگاران در انعکاس فعالیت‌های شورا و شهرداری نقشی بسیار تعیین‌کننده داشتند و نظرات شهروندان را نیز به خوبی منتشر کردند. 
وی با اشاره به اینکه شورای پنجم با بالاترین رأی تاریخ انتخابات شوراها انتخاب شد، عنوان کرد: در نخستین نطق خود در شورای اسلامی شهر شیراز مشکل جامعه را در چند واژه تبعیض، فساد، فقر و دو واژه مثبت قانون و اخلاق خلاصه کردم. 
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز افزود: اگر قرار است مشکلات کشور را حل کنیم باید به این پنج واژه عمل کنیم، تعارف را کنار بگذاریم و هر کس در هر جایی فعالیت می‌کند باید مرزبندی خود را با این تعابیر مشخص کند.
او خاطرنشان کرد: در آیین افتتاح پروژه فضای شهری و زندگی استاد شجریان به خوبی شاهد هستیم که این مجموعه تنها پیاده‌راه نیست و تمامی نیازهای شهروندان را در زمینه‌های ورزشی، تفریحی و سلامت فراهم می‌کند. به گفته موسوی هر شهر دارای دو هویت تاریخی و عمومی است. رئیس شورای اسلامی شهر شیراز تصریح کرد: دستگاه‌های خدمات‌رسان شهری هویت عمومی آن را می‌سازند و هویت اختصاصی برگرفته از تاریخ، فرهنگ و تمدن هر شهر است و چنانچه آن را نادیده بگیریم هویت عمومی نمی‌تواند نقش‌آفرینی کند.
موسوی عنصر اصلی هویت تاریخی شیراز را همزیستی مسالمت‌آمیز اقوام، ادیان و مذاهب دانست که در کشور بی‌نظیر است.
وی هنر شورای پنجم را تعریف نوع نگاهش به شهر دانست و تصریح کرد: این شورا در نخستین گام راهبردها و رویکردهایش را ۸۶ بند تدوین کرد که بر اساس آن برنامه پنج‌ساله شیراز مدون شد. رئیس شورای اسلامی شهر شیراز شاخصه اصلی برنامه یادشده را برخورداری از امکان ارزیابی خواند و افزود: در این برنامه شهرداری موظف شد در بودجه سالانه‌اش برش‌هایی از این برنامه پنج ساله را بیاورد.
وی با اشاره به حدیث معصوم که می‌فرماید دو نعمت ناشناخته وجود دارد، یکی سلامتی و دیگری امنیت، گفت: با توجه به این حدیث، هم سلامت جسم و هم سلامت روح و نیز امنیت همه جامعه از جمله کودکان و نوجوانان اولویت است و پروژه فضای شهری و زندگی شجریان از جمله پروژه‌هایی است که می‌تواند این امنیت روحی و جسمی را ایجاد کند. موسوی با تأکید بر اینکه شورای پنحم اقدامات بزرگی را ترتیب داده است، توضیح داد: این شورا برای نخستین بار در طول عمر ۲۲ساله فعالیت شوراها، مصوبات خود را مستندسازی کرد؛ همچنین در حوزه مبارزه با فساد تعارض منافع و شفافیت بیشترین مصوبات را داشته است. رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه در دوره چهارم ۱۳۷ جلسه علنی و ۸۲ جلسه غیرعلنی برگزار شد، گفت: این در حالی است که شورای پنجم در سال نخست پنج جلسه غیرعلنی، در سال دوم چهار جلسه، در سال سوم یک جلسه برگزار کرد و در سال چهارم هیچ جلسه غیرعلنی برگزار نکرد که در ایران بی‌سابقه است. وی ادامه داد: همچنین رأی‌گیری در شورای پنجم علنی بود و ما در عین اینکه مجموعه بودیم، احترام و استقلال رأی را هم حفظ کردیم و تمامی این موارد ارزش‌های انسانی بود که شورا به آن توجه کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی