[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۸
  • دوره جدید

کپسول اکسیژن نذر کنیم، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های فارس، مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌های استان فارس با گرامیداشت ایام محرم و آیین عزاداری مسلمانان، به سوگواران توصیه کرد: امسال در ماه محرم پیش رو با توجه به شرایط کرونایی جامعه ضروری است عزاداران در این ایام نذر مواد ضدعفونی، کپسول اکسیژه و اهدای ماسک را در اولویت قرار دهند. حجت الاسلام حمید مقامی از اساتید و دانشجویان خواست ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری مراسم عزاداری در ترویج این نوع نذورات متناسب با نیازهای امروز جامعه با ایجاد پویش‌های مختلف این فرهنگ را در جامعه پیاده کنند.
این استاد دانشگاه از اساتید و نخبگان خواست جامعه را در رعایت پروتکل‌های بهداشتی حساس کنند و فرهنگ حسینی که اشاعه جلوه‌های ایثار و امر به معروف و نهی از منکر است را پررنگ تر سازند؛ زیرا یکی از نیازهای امروز جامعه زنده نگه داشتن فرهنگ حسینی و امر به معروف و نهی از منکر است که باید منکر‌های امروز جامعه را نسبت به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی فرهنگ سازی کرد. حجت الاسلام مقامی با اشاره به فعالیت مداحان و مبلغان در ترویج فرهنگ اسلامی و مذهبی بیان کرد: چنانچه این افراد بتوانند در این ایام در کنار سوگواری‌های حسینی منکرهای امروز جامعه و وظایفی را که نسبت به یکدیگر داریم، اطلاع رسانی کنند، می‌توانیم در قطع زنجیره کرونا گام برداریم.
مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌های استان فارس تأکید کرد: به توصیه رهبر انقلاب اسلامی امروزه نظر پزشکان در قطع زنجیره کرونا اثرگذار خواهد بود که افراد جامعه نیز باید نسبت به این موضوع دقت‌های لازم را داشته باشند. این مقام مسئول یادآور شد: منکرهای کرونا را باید به افرادی که نسبت به پروتکل‌های بهداشتی رعایت نمی‌کنند، یادآوری کرد و دیگر دستگاه‌های متولی باید نسبت به این موضوع جامعه را حساس کنند. وی برگزاری روضه‌های خانگی در این ایام را مهم توصیف کرد و گفت: یکی از سنت‌های دیرینه شیعان در تعظیم شعائر حسینی برگزاری روضه‌های خانگی است که البته باید با رعایت اصول بهداشتی و در فضای باز و حساسیت فراوان 
برگزار شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی