[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۷۱
  • دوره جدید

روزهای سخت کرونایی پیش رو داریم، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، آمار بالای شناسایی موارد مثبت کرونا و بستری در بیمارستان‌های فارس طی ۲۴ ساعت گذشته را نگران کننده و نشان دهنده روزهای سخت پیش ‌رو در ارتباط با موج پنجم شیوع کرونا در فارس دانست.
به گزارش ایسنا، مهرزاد لطفی چهارشنبه ۱۳ مرداد در نشست روزانه ستاد مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بیان کرد: مراجعه زیاد بیماران و موارد مشکوک کرونا به مراکز ۱۶ساعته نشان می‌دهد که در هفته آینده با آمار بالای مراجعه به بیمارستان‌ها مواجه هستیم.
او با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۵۱۰ ورودی و بستری جدید در بیمارستان‌های فارس ثبت شده است، اضافه کرد: در این بازه زمانی ۵۱ درصد تست‌های تشخیصی کرونا در استان مثبت بوده است که آماری بالا و تهدیدی جدی برای سلامت جامعه محسوب می‌شود. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، همچنین با اشاره به افزایش آمار ورودی بیمارستان‌های استان گفت: با توجه به شیوع موج پنجم کرونا موسوم به دلتا، این موضوع لزوم اهمیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی شامل استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست‌ها و به ویژه پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی‌های خانوادگی و سفرهای غیرضروری را بیشتر می‌کند. لطفی در بخش دیگری از نشست دیروز ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا که با حضور دکتر «محمدرضا منصوری راد» رئیس و ناوسالار یکم «ارسلان رستمی» مدیر بیمارستان مسلمین شیراز برگزار شد، تلاش و همکاری بیمارستان‌ها را در پیشبرد بهتر اقدامات مقابله با کرونا بسیار مؤثر برشمرد. او ضمن تقدیر از همکاری و تلاش مجموعه بیمارستان مسلمین با دانشگاه علوم پزشکی شیراز در راستای مقابله با بیماری کووید ۱۹، اختصاص ۱۰۰ تخت بیمارستانی به بیماران کرونا را در شرایط کنونی بسیار مهم و مفید دانست. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ابراز امیدواری کرد که این روحیه جهادی و همکاری‌ها همچنان ادامه داشته باشد تا هرچه زودتر شاهد ریشه کنی بیماری کووید ۱۹ باشیم. رئیس بیمارستان مسلمین نیز در این نشست گفت: بحران کرونا یک بحران ملی است که هم سلامت و هم امنیت جامعه را با خطر مواجه کرده است، به همین دلیل بیمارستان مسلمین به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های نیروی دریایی سپاه پاسداران با تمام توانمندی در خدمت مردم و نظام سلامت است؛ چراکه موفقیت در مهار و ریشه کنی کرونا نشان دهنده موفقیت تمام مجموعه نظام سلامت کشور است. محمدرضا منصوری‌راد افزود: دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، مدیریت موفق بیماری کووید ۱۹ را در کشور به نمایش گذاشته است و امیدواریم با کمک و همکاری همه جانبه بتوانیم این بحران را پشت سر بگذاریم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی