[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

هم افزایی خانه مطبوعات و بسیج رسانه فارس، روزنامه شیراز نوین

«هادی رضایی»، در مراسم آغازین روز هفته «خبرنگار» که با حضور مدیران مسئول، خبرنگاران و عکاسان رسانه‌های مختلف فارس در جوار تربت پاک شهید مدافع سلامت «سعید شفاعت» برگزار شد، گفت: خدا توفیق داد که امروز در آغاز هفته خبرنگار با حضور در جوار تربت پاک شهدای سلامت، تجدید عهد و میثاق دیگری با شهدا را شاهد بودیم. مسئول بسیج رسانه فارس با یادآوری این مطلب که روز خبرنگار روزی است که یک خبرنگار در بیرون از مرزهای ایران اسلامی، جان خود را برای رساندن پیام مظلوم و ندای انسانیت توسط شقی‌ترین انسان‌ها از دست داد، تأکید کرد: امروز اولین برنامه هفته خبرنگار را شاهد بودیم و برنامه‌های متعددی به پاسداشت خبرنگاران در دستور کار است که در طول این هفته یاد و نام شهدای رسانه و شهدای عرصه سلامت را گرامی ‌داریم. وی از تجلیل چهره‌های ماندگار رسانه‌ها خبر داد و گفت: در برنامه‌های مختلف از ظرفیت صداوسیما برای معرفی و طرح دیدگاه‌های اصحاب رسانه استفاده خواهد شد. رضایی با تأکید بر اینکه در یک جلسه با حفظ پروتکل‌ها از همه اصحاب رسانه‌ها دعوت خواهیم کرد و از اصحاب رسانه تجلیل می‌شود، تأکید کرد: در این برنامه که در فضای باز برگزار می‌شود بخشی از زحمات خبرنگاران را پاس خواهیم داشت.قائم مقام خانه مطبوعات و رسانه‌های استان فارس نیز از برگزاری ۲ کارگاه آموزشی به همت خانه مطبوعات و رسانه‌های فارس خبر داد و گفت: یک مورد آن کارگاه قانون مطبوعات است.«سید غیاث الدین ملک حسینی»، با اشاره به 2 شعر مولانا که می‌گوید «مستان سلامت می‌کنند و رندان سلامت می‌کنند»، گفت: جمع رسانه هم مستی و هم رندی خاص خودش را دارد. قائم مقام خانه مطبوعات و رسانه‌های استان فارس با اشاره به اینکه در دنیا و آخرت اجر فراوانی به خانواده شهدا داده می‌شود، اضافه کرد: در روایات ما هست که ذات عبادت چیزی جز خدمت به خلق نیست و شهدای مدافع سلامت که جان خود را که عزیزترین داشته هر انسانی است در راه خدمت به دیگران فدا می‌کنند، اجر والایی نزد خداوند دارند و امیدوارم بتوانیم دنباله رو راه ایشان باشیم. خبرنگار روزنامه «خبر جنوب» با اشاره به اینکه خانواده معزز شهدا رنج زیادی از فقدان عزیز خود می‌کشند، تأکید کرد: اجر این صبوری و استقامت‌ها نزد خداوند محفوظ است. ملک حسینی اضافه کرد: دست شفاعت شهدا باز است و شاید بی‌دلیل نباشد که نام خانوادگی این شهید عزیز هم شفاعت شده است. وی با اشاره به اینکه تلاش کردیم برنامه‌های متنوعی برای روز خبرنگار در نظر بگیریم و دوست داشتیم به صورت دورهمی ‌این برنامه‌ها برگزار شود، متأسفانه به خاطر شرایط موجود این موضوع محقق نشد، اضافه کرد: امسال برنامه‌های روز خبرنگار به یاد «میرزا صالح شیرازی» به عنوان پایه‌گذار مطبوعات در کشور برگزار می‌شود، اردیبهشت‌ماه امسال یکصدوهشتادوچهارمین سال چاپ روزنامه در ایران را داشتیم و همین موضوع سوژه اصلی این یادمان شد. 
ملک حسینی گفت: وی به نام «میرزا صالح شیرازی کازرونی» در تاریخ مطبوعات شناخته می‌شود که 184 سال پیش با انتشار روزنامه «کاغذ اخبار» اولین روزنامه را در ایران پایه‌گذاری کرد. وی از برگزاری 2 کارگاه آموزشی به همت خانه مطبوعات و رسانه‌های فارس خبر داد و گفت: یک مورد آن کارگاه قانون مطبوعات است. 
قائم مقام خانه مطبوعات و رسانه‌های استان فارس در پایان ضمن بیان خاطره‌ای از مرحومه «مرضیه شامس» خبرنگار سابق روزنامه «خبر جنوب» هم افزود: آن مرحومه انسانی مردم‌دار و باتقوا بود و خیلی عجیب بود که ما الآن به بهانه روز خبرنگار اینجا جمع شدیم و در نزدیکی مزار شهید مدافع سلامت، قبر وی قرار گرفته است و قطعاً این خوبی‌هایی که خودش داشت باعث شد تا امروز هم به صورت کاملاً اتفاقی به قبر ایشان برسیم و ادای دین به وی داشته باشیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی