[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

تعداد زیادی از مدارس فوتبال شیراز باید تعطیل شوند، روزنامه شیراز نوین

شیراز نوین: رحمان موسایی یکی از مربیان زحمت‌کش فوتبال پایه شیراز به شمار می‌رود که نزدیک به دو دهه با تیم‌های مختلفی کار کرده، عناوین خوبی به دست آورده و در رشد فوتبال پایه نقش داشته است. 
موسایی هم اکنون هدایت دو تیم امید بهمن و برق شیراز را به عهده دارد و با تیم بهمن، مشغول آماده سازی برای حضور در لیگ مناطق امیدهای کشور است. وی در این باره می‌گوید: در منطقه ما 4 یا 5 تیم حضور دارند و چون تیم ما سهمیه مجزا را گرفته، احتمالاً میزبان مسابقات هم خواهد بود. مسابقات به صورت مجتمع در دو دور برگزار می شود. اگر بتوانیم از این مرحله صعود کنیم، به مرحله دوم می‌رسیم و در صورت قرار گرفتن در یکی از پله‌های اول و دوم به لیگ یک کشور راه پیدا می‌کنیم.
وی افزود: بچه‌هایی که در این فصل در رده سنی امید به میدان می‌روند، متولدین 11 دی 1379 به بعد هستند. تمرینات تیم ما سه چهار ماه است که شروع شده و شرایط خیلی خوبی داریم. چند بازی تدارکاتی خوب هم انجام داده‌ایم و آماده مسابقات هستیم اما حمایتی از هیچ مسئولی نداشته‌ایم.
موسایی درباره چگونگی پرداخت هزینه‌های تیمش گفت: هزینه تیم، زمین و امکانات بر عهده مدیر باشگاه، آقای حجت‌الله محسنی است و خودم هم بخشی از هزینه‌ها را پرداخت می‌کنم. از بچه‌ها تاکنون شهریه‌ای دریافت نشده ولی اگر شرایطی به وجود بیاید که باشگاه تحت فشار مالی قرار بگیرد، ممکن است مجبور شویم تا از بچه‌ها شهریه دریافت کنیم. متأسفانه در زمینه جذب اسپانسر هیچ کس ورود نمی‌کند. دلیلی هم ندارد ورود کنند چون سودی عایدشان نمی‌شود. 
رحمان موسایی درباره دیگر تیمش یعنی برق شیراز نیز گفت: برق در لیگ یک کشور حضور دارد و هنوز تا شروع مسابقات لیگ یک زمان زیادی داریم. با این حال از هفته آینده کارمان را شروع می‌کنیم و برای تست‌گیری فراخوان خواهیم داد.
این مربی فوتبال پایه اعتقاد دارد که تعداد مدارس فوتبال در شیراز، بیش از حد تصور افزایش یافته است: به نظر من خیلی از مدارس فوتبال باید بسته شوند. اصلاً دلیلی ندارد که 80 مدرسه فوتبال در شیراز داشته باشیم، در حالی که شاید فقط 15 تای آن مفید باشند. اکثر آن‌ها نمی‌توانند خدمات مفیدی ارائه دهند، مربی کاربلد ندارند و مدیرانی دارند که اصلاً فوتبالی نیستند و قصدشان صرفاً درآمدزایی است. به‌نظر من باید سخت‌گیری زیادی انجام شود و خیلی از این مدارس را تعطیل کنند.
وی از منحل شدن مدرسه فوتبال حافظ ابراز تأسف کرد و گفت: مجموعه‌ای که تا دو سال پیش با نزدیک به 2700 شاگرد، فعالیت بسیار خوبی داشت، اخلاق‌مدار بود و بازدهی بسیار خوبی هم داشت، به خاطرات پیوست که این ضربه بزرگی بود بر پیکر فوتبال پایه. متأسفانه برخی تیم‌های پایه باشگاه‌های بزرگ شهر، اجاره داده می‌شوند و این هم ضربه دیگری است برای فوتبال پایه. حمایت نشدن از سوی شهرداری و شورای شهر هم یکی دیگر از مشکلات است. اصلاً نمی‌دانم چرا شهرداری این‌همه زمین مینی فوتبال درست می‌کند. بهتر نیست هزینه ساخت چند زمین کوچک را صرف ساخت یک زمین بزرگ کنند تا منِ مربی به مشکل برنخورم؟
رحمان موسایی در پایان گفت: باید از آقای هنرپیشه رئیس هیئت فوتبال فارس، آقای حسینی رئیس هیئت فوتبال شیراز، حاج کاووس عباسی، حاج آقا ردگا و آقای دکتر ایزدپناه که در این چندسال خیلی برای فوتبال این شهر و استان زحمت کشیدند تشکر کنم. همچنین از دوست و همراه همیشگی‌ام، مربی با اخلاق و با دانش آقای حمید مهرعلی و آقایان امیر عابدینی، مهرداد امیری و بهنام شکیبا سپاسگزارم. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی