[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۵
  • دوره جدید

فرمانده سپاه عشایر فارس: امنیت عشایر باید تأمین شود، روزنامه شیراز نوین

فرمانده سپاه عشایر استان فارس با بیان اینکه عشایر صادق ترین، مظلوم ترین و وفادارترین افراد به نظام هستند گفت: از این رو باید امنیت عشایر در جامعه تأمین شود.
سرهنگ شکوهی اذعان داشت: سپاه عشایر آمادگی توزیع مهمات در مرکز استان و شهرستان‌های اقلید و فیروزآباد را دارد و مهمات به صورت یارانه ای در اختیار عشایر قرار می‌گیرد.
 فرمانده سپاه عشایر اظهار داشت: تمام اسلحه‌های عشایر باید دارای مجوز باشد و مجوز اسلحه‌ها به موقع تمدید گردد تا برای عشایر مشکل به وجود نیاید.
سرهنگ شکوهی با اشاره به اعتبارات محرومیت‌زدایی در استان افزود: با بررسی مناطق، عشایری که بیشتر نیازمند امکانات باشند را شناسایی و از اعتبارات در قالب بهداشت عشایر، ساخت استخر، تانکرهای آب‌رسانی ثابت و جاده می‌توان استفاده کرد تا دِینی به عشایر نداشته باشیم. مدیرکل امور عشایر فارس در جلسه شورای عشایری شهرستان بوانات در خصوص سایت‌های اسکان سرمیدان و تنگ بودن اظهار داشت: کانون‌های اسکان کاملاً اختیاری است و هرگونه ساخت و ساز غیرقانونی در مراتع پیگرد قانونی دارد؛ از این رو سایت‌های اسکان در چهارچوب قوانین منابع طبیعی و بنیاد مسکن باید باشد. روح الله بهرامی بیان داشت: برخورداری عشایر از طرح مرتع‌داری در کاهش تعرضات به مراتع نقش مؤثری دارد؛ از این رو طرح مرتع‌داری تلفیقی برای عشایر منجر به ایجاد مالکیت پانزده تا سی ساله می‌شود و اقدام حمایتی مؤثری از قبیل کاشت گیاهان دارویی، چاه مالداری، طرح گردشگری و... برای حمایت از این جامعه مولد 
به شمار می‌رود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی