[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

نفیر مرگ در فارس ، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از جان باختن ۳۲ نفر در فارس بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» با بیان اینکه ۳۲ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز پنجشنبه و دیروز جمعه جان خود را از دست دادند، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را پنج‌هزار و ۳۳۹ نفر اعلام کرد. این مقام مسئول در دانشگاه اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک‌میلیون و ۱۰۷هزار و ۸۵۱ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۳۳۰هزار و ۲۴۰ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۳۰هزار و ۹۹۲ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۲۴هزار و ۴۴۲ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۳۵۴هزار و ۶۸۲ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم را که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند نیز چهارهزار و ۲۰۹ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۳۴۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. دکتر همتی همچنین از بهبودی ۳۱۰هزار و ۷۶ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند. معاون بهداشت دانشگاه تأکید کرد: جدی نگرفتن دستورات بهداشتی در برابر ویروس کرونا عواقب جبران ناپذیری را به دنبال دارد؛ بنابراین بیاییم با استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست‌ها و پرهیز از ترددهای غیرضرر و دورهمی‌های خانوادگی، از ابتلا به این بیماری پیشگیری کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی