[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

سوگند شورا برای شیراز، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
آیین تحلیف اعضای ششمین شورای اسلامی شهر شیراز برگزار شد. این مراسم صبح پنجشنبه 14 مردادماه با حضور نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز، استاندار فارس، فرمانده سپاه فجر، رئیس کل دادگستری، فرماندار شیراز و جمعی از مسئولان ارشد استان با همراهی اصحاب رسانه در مجتمع بین الحرمین برگزار شد.
 حمایت از قانون‌مداری شوراها
استاندار فارس در این مراسم گفت: از هر اقدام قانونی شوراها در سراسر استان حمایت قاطع می‌شود. عنایت الله رحیمی با بیان اینکه اغلب مسئولان ارشد استان در اقدامی نادر به این مراسم آمدند تا این شورا با همدلی و هم افزایی در گام اول کار خود را آغاز کند، افزود: قطعاً در طول چهار سال گذشته شهرداران، شوراها و دهیاران سراسر استان فارس خدمات خوبی برای این دیار داشته‌ اند که باید از آنها تقدیر کرد. 
وی ادامه داد: امروز آیین تحلیف شوراهای شهر و روستاهای سراسر استان برگزار خواهد شد که امیدواریم آنها از این فرصت خدمت استفاده و نظام اسلامی را بر پایه مردم سالاری دینی تقویت کنند. وی اضافه کرد: مهم ترین اقدام کنونی شورا انتخاب شهردار است که انتظار می‌رود شهرداری کارآمد انتخاب کنند که به نفع مردم و شهر باشد. 
استاندار فارس با تأکید به اعضای جدید شوراهای سراسر استان که برنامه ریزی داشته باشند، گفت: اعضای جدید شوراها به آینده ‌ای به بلندای نگاه خود بنگرند و آسیب‌های گذشته را بشناسند که تکرار نشود و از نهاد شورا نیز صیانت کنند و منافع عمومی را به منافع خصوصی ترجیح دهند که این موضوع امر مهمی است که باید به آن توجه 
جدی شود. 
وی اعلام کرد: من به عنوان نماینده عالی دولت در استان همیشه حامی شوراها بوده و هستم و از هر امر قانونی نیز حمایت می‌کنم. استاندار فارس گفت: یکی از اولویت‌های اصلی این شورا باید سامان دهی اطراف حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) باشد که انتظار می‌رود اعضای جدید ششمین دوره این شورا به این مهم دقت زیادی داشته باشند.
 تقویت دیدگاه‌های مشارکتی
در ادامه این مراسم نماینده ولی ‌فقیه در فارس و امام جمعه شیراز گفت: ششمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز می‌‌تواند با دیدگاه مشارکتی، زمینه رشد و تعالی شهر شیراز را فراهم کند؛ به گونه ‌ای که این رشد و تعالی مناسب با نام این شهر باشد. آیت‌الله لطف‌الله دژکام با اشاره به اینکه یکی از موضوعاتی که می‌تواند عامل موفقیت شورای ششم شود مشورت با مفاخر و دانشمندان شیراز است، اظهار داشت: مشورت موضوعی است که می‌تواند کمک حال شوراییان برای مدیریت شهر شود. اتخاذ تصمیم درست یکی از عواملی است که می‌‌تواند پس از مشورت کردن حاصل شود. بنابراین اعضای شورا باید بدون هیچ غرض ورزی نسبت به شنیدن دیدگاه‌های طیف‌های مختلف اقدام کنند. وی تأکید کرد: نهاد نمایندگی ولی فقیه در استان فارس نیز می‌تواند در تمامی حوزه‌ها علاوه بر حوزه فرهنگ نگاه مشورتی با اعضای شورای شهر شیراز داشته باشد. وی متذکر شد: ششمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز باید نگاه جدی به مسائل و مشکلات شهر شیراز داشته باشد.
 تلاش برای انتخاباتی باشکوه
در ادامه این مراسم فرماندار شهرستان شیراز با بیان اینکه انتخابات یکی از دستاوردهای مهم جمهوری اسلامی در حوزه سیاسی اجتماعی است، گفت: اگرچه برگزاری ٤٠ دوره انتخابات در ایران دارای شرایط خاصی بوده اما ششمین دوره انتخابات شورای شهر و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در شرایط ویژه تری برگزار شد. امیری ضمن یادآوری نقش غیرقابل انکار بیماری کرونا بر بسیاری از ابعاد انتخابات از جمله مشارکت مردمی، همکاری نیروی انسانی و تأمین امکانات و تجهیزات، خاطرنشان کرد: افزایش هزینه‌های ناشی از این بیماری نیز به سهم خود در این انتخابات تأثیرگذار بود. فرماندار شیراز همچنین با بیان اینکه تبعات ناشی از جنگ اقتصادی، تبلیغات معاندین و تحریم، مسئله انتخابات را تحت‌الشعاع قرار داده بود، عنوان کرد: از یک سال قبل از انتخابات تمهیدات برگزاری فرایندها در دستور کار فرمانداری شیراز قرار گرفت و ستاد انتخابات شهرستان شیراز با کمیته ١٠گانه در اول بهمن ماه ٩٩ شکل گرفته و با ابلاغ رسمی دستور شروع انتخابات از سوی وزارت کشور، کار انتخابات به صورت رسمی آغاز شد. رئیس شورای تأمین شهرستان شیراز با بیان اینکه پس از بررسی صلاحیت داوطلبان، تعداد و محل شعب به هیئت اجرایی اعلام شد، خاطرنشان کرد: جلسات متعددی تحت عنوان کمیته امنیت انتخابات و شورای تأمین پیرامون تأمین امنیت انتخابات برگزار شد که در نتیجه آن، شیراز یکی از شهرهای کشور بود که موفق به برگزاری انتخاباتی آرام و به دور از کوچک ترین موارد امنیتی گردید. فرماندار شیراز، مشارکت مردم شهرستان در انتخابات ۱۴۰۰ را ٣٢ درصد اعلام و تصریح کرد: با بررسی میدانی تلاش شد تا نقایص گذشته به حداقل برسد.
 سوگند مردان و زنان بین‌الحرمین
بر اساس این گزارش شایان ذکر است هیئت رئیسه شورای شهر شیراز برای یک سال آینده انتخاب شده و با رأی اکثریت اعضای این نهاد، مهدی طاهری به عنوان رئیس جدید شورای شهر شیراز و محمد علی راضی، معاون برنامه ریزی و مالی شهرداری به مدت سه ماه به عنوان سرپرست شهرداری شیراز انتخاب شد. همچنین احسان اصنافی به عنوان نایب رئیس، منشی اول افسانه خواست خدایی، مهدی نصیری به عنوان منشی دوم و علی اکبر سلطانی به عنوان سخنگوی ششمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز انتخاب شدند. در این مراسم اعضای شورای کلان شهر شیراز به ریاست مسعود زارعی، مسن ترین عضو شورا سوگند یاد کردند. گفتنی است در ششمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز مهدی طاهری، محمدتقی تذروی، احسان اصنافی، ابراهیم حسینی، محمدحسن اسدی، محمد فرخ زاده، غلامعلی ترابی، مهدی نصیری، رضا محمدیان، علی اکبر سلطانی، مسعود زارعی، افسانه خواست خدایی و علیرضا اسکندری بر اساس انتخابات 28 خردادماه بر کرسی‌های شورای اسلامی شهر 
شیراز نشستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی