[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

تحلیف با تأخیر ، روزنامه شیراز نوین

روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز با اشاره به اقدام برخی اعضای منتخب ششمین دوره شورای اسلامی شهر صدرا در ترک جلسه مراسم تحلیف اعلام کرد که این جلسه به زمان دیگری موکول شد.
در این اطلاعیه که جمعه در اختیار ایرنا قرار گرفت، آمده است: این در حالی است که مراسم تحلیف و انتخاب هیئت رئیسه شوراهای اسلامی شهرستان شیراز پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ در سه شهر شیراز، داریون و خان زنیان و نیز بیش از ۱۲۰ روستا و یازده تیره عشایری، طی تشریفات رسمی و باشکوهی درخور شورا و مردم عزیز، با آرامش، بدون کوچک‌ترین حاشیه‌ای و با افتخار، برابر مقررات در این شهرستان بزرگ مرکز استان برگزار شد.
در این اطلاعیه درباره حواشی نخستین جلسه شورای اسلامی شهر صدرا آمده است: برابر مقررات اولین جلسه رسمی شورای این شهر پنجشنبه به دعوت فرماندار یا نماینده او و در صحن علنی شورا برگزار شد که به دلیل تعدد برنامه‌های این روز، معاون فرماندار به عنوان نماینده فرماندار در جلسه تحلیف شرکت کرد.
روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز تأکید کرده است: با توجه به اختلال ایجاد شده، فرمانداری طی یکی دو روز آتی نسبت به برگزاری مجدد جلسه برابر مقررات اقدام خواهد نمود و اجازه اختلال یا سوءاستفاده را به هیچ شخصی نخواهد داد.
در این اطلاعیه با اشاره به ترک جلسه تحلیف توسط برخی اعضا آمده است: اعضای شورا به عنوان نمایندگان مردم دارای استقلال رأی بوده و تصمیم‌های آنان با اکثریت آرای حاضران معتبر است.
در این اطلاعیه تصریح شده است: برابر قانون هرگاه عضو یا اعضای شورا مرتکب تخلف یا رفتار خلاف شئون شورا شوند، به مراجع قانونی ارجاع خواهند شد.
روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز تأکید کرده است: بدیهی است هیچ یک از امور و ارائه خدمات به شهروندان به دلیل عدم تشکیل جلسه شورا مختل نخواهد ماند و همه دستگاه‌های مسئول به جای خود مکلف به انجام خدمات‌رسانی هستند.
در این اطلاعیه توصیه شده است که شهروندان عزیز با احساس مسئولیت و دلسوزی از توجه به شایعات و ورود به حاشیه‌ها پرهیز کنند.
روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز به اعضای این شورا تأکید کرده است که در پاسخ به اعتماد مردم، منافع عمومی را به منافع شخصی ‌و گروهی ترجیح داده و همدل و به اتفاق و در چهارچوب قانون، خود را آماده خدمت صادقانه به مردم شریف شهر صدرا بدانند.
در این اطلاعیه آمده است: فرمانداری شهرستان شیراز بر اساس باور خود و تأکید استاندار ‌فارس، تصمیم اکثریت را که بر مبنای قانون و آیین نامه اجرایی باشد، درمورد انتخاب هیئت رئیسه و شهردار، محترم و نافذ می‌داند و هیچ توصیه ای در مورد هیچ شخصی نداشته و نخواهد داشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی