[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

خطیب جمعه شیراز: وزیران کاردان انتخاب شوند، روزنامه شیراز نوین

امام‌جمعه موقت شیراز با بیان اینکه ایران ظرفیت‌های زیادی دارد، گفت: اگر به خوبی کار شود تحریم هم بی‌اثر می‌شود؛ بنابراین باید وزرایی کاردان و علمی، جهادی و پاکدست در کابینه سیزدهم انتخاب شوند.
حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابوفاضل رضوی اردکانی در خطبه‌های نماز جمعه شیراز افزود: از رئیس‌جمهور تقاضا داریم که تیم انتخابی اش محکم در مقابل فساد بایستد و دارای روحیه جهادی باشد.
وی با اشاره به برگزاری آیین‌های تنفیذ و تحلیف رئیس‌جمهوری افزود: تنفیذ یکی از اصول مترقی قانون اساسی است و یک امر تشریفاتی نیست. اگر رئیس‌جمهور اذن رهبر را نداشته باشد، حق حاکمیت ندارد و این تنفیذ از آیه ولایت در قرآن آمده است.
وی با بیان اینکه در حکومت اسلامی، ولی فقیه باید بر هر مسئولیت حکومتی تأیید بگذارد، عنوان کرد: تنفیذ در واقع تأیید ولی فقیه از جانب خداست که منجر به مشروعیت رئیس‌جمهور می‌شود.
امام‌جمعه موقت شیراز با بیان اینکه سخنرانی آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهوری در آیین‌های تنفیذ و تحلیف، خیلی با صلابت و متین بود و امیدواریم که تلاش او شرایط را بهبود بخشد، اما باید توجه داشت کار اجرایی باید با فرصت انجام شود، تصریح کرد: اولویت اول دولت بهبود معیشت باشد؛ چراکه گرانی فشار زیادی به مردم وارد کرده است. رضوی اردکانی گفت: در دولت دوازدهم با همه چالش‌ها و مشکلاتی که بود، کارهای مثبت هم انجام شد اما گرانی‌ها بسیار زیاد بوده است.
رضوی اردکانی با بیان اینکه دومین اولویت کاری دولت، ضرورت تلاش برای حل مشکلات بیکاری جوانان است، اظهار داشت: اگر بیکاری حل شود، ۷۰ درصد مشکلات فرهنگی حل می‌شود.
خطیب جمعه شیراز در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در سال‌های گذشته، خیانت‌هایی صورت گرفت. باید به حساب این افراد رسیدگی شود و قوه قضائیه باید همان راه آقای رئیسی را ادامه دهد.
وی گفت: امروز دیگر قوه مقننه و مجریه یک رویکرد دارند؛ جای گلایه و کم کاری نیست، باید با همدیگر بهبود معیشت مردم را در اولویت قرار دهند.
رضوی اردکانی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه شیراز با بیان اینکه با رویه دولت‌های عربی، خلیج فارس جولانگاه رژیم صهیونیستی شده است، گفت: اسرائیل ۱۲ روز در نبرد غزه تسلیم شد و در صورت هرگونه تهدید، جمهوری اسلامی ایران در مدت زمان اندکی، پاسخ کوبنده ای به هر اقدام احمقانه ای خواهد داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی