[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

رئیس سازمان بسیج رسانه فارس: خبرنگاران فسادها را به گوش مردم برسانند، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان بسیج رسانه فارس گفت: وظیفه خبرنگار است که اگر فسادی مشاهده کرد، اگر نقصی در کار مسئولان اجرایی دید که آن کار با منویات مقام معظم رهبری و آرمان‌های حضرت امام(ره) منافات دارد، آن را فریاد بزند و به گوش مردم برساند.
به گزارش دریافتی شیرازنوین از روابط عمومی ستاد برگزاری نماز جمعه شیراز، هادی رضایی در سخنانی پیش از خطبه‌های دیروز نماز جمعه شیراز، ضمن تبریک فرا رسیدن هفته خبرنگار، گفت: روز خبرنگار مصادف با روز شهادت شهید محمود صارمی، خبرنگار فرزانه‌ای است که ورای مرزهای جمهوری اسلامی جان خود را فدا کرد تا ندای مظلوم را به گوش جهان و جهانیان برساند و به همین دلیل این روز به نام روز خبرنگار مزین شد.
او افزود: اما اگر بخواهیم خبرنگاران واقعی عرصه انسانیت را در عقبه تاریخ مورد مطالعه قرار دهیم، باید گفت که انبیاء و اولیای الهی والاترین خبرنگارانی هستند که اخبار انسانیت را در برابر هجمه‌های جهل به گوش انسان‌ها رساندند.
رئیس سازمان بسیج رسانه فارس ادامه داد: روز خبرنگار بهانه‌ای است تا یک بار دیگر یاد کنیم در تاریخ که انبیاء الهی برای رساندن پیام الهی به گوش بشریت چه خون دل‌ها که نخوردند و چه زجرها و مشقت‌هایی که نکشیدند و چه انسان‌های عزیزی که جان خودشان را برای رساندن پیام الهی به پای درخت انسانیت ریختند. 
رضایی خاطرنشان کرد: آن روزی که امیرالمؤمنین علی(ع) در بستر پیامبر(ص) خوابید تا جان او را از توطئه کفار حفظ کند، آن روزی بود که آن پیام سینه به سینه در دل تاریخ نقل و منتقل شد؛ آن روز که فاطمه زهرا(س) پشت در قرار گرفت، تمام کینه‌ها پشت در جمع شده بود تا سینه و پهلوی عزیزترین انسان را میخ کوب کند، آن روزی بود که برای انتقال پیام و خبر وحی، عزیز و شریف ترین انسان پشت در را از دست داد. او اضافه کرد: امام حسین(ع) نیز برای انتقال پیام و خبر به مسلخ‌گاه تاریخ رفت و جان خود و عزیزترین افراد از بزرگ‌ترین تا کوچک‌ترین عزیزانش را برای انتقال پیام الهی به خداوند تقدیم کرد و چه جانانه برای انتقال پیام وحی در کربلا حضور پیدا کرد و جز زیبایی زینب(س) سفیر کربلا چیزی از عاشورا ندید. اگر این روز به نام خبرنگار نام گرفت، دلیلش این است که زینب(س) والاترین و عزیزترین سفیر کربلا خبر شهادت عزیزترین افراد را به گوش جامعه رساند و تا به امروز صدای او در گوش شیعیان و حق طلبان تاریخ طنین انداز است. رئیس سازمان بسیج رسانه فارس تصریح کرد: آری همه آن مجاهدت‌ها در طول تاریخ و همه آن رسالت‌ها که بر دوش پیامبر(ص) گذارده شد و امیرالمؤمنین(ع) و فاطمه زهرا(س) و امام حسین(ع) به خاطرش، با همه وجود پای در رکاب مقاومت گذاردند، امروز خلاصه آنها توسط مردی از همان سلاله پاک، به دست مردم شریف ایران رسید. رضایی عنوان کرد: آن پرچمی که امروز ملت شریف ایران به دست گرفته است و در برابر تمام استکبار جانانه ایستاده و تحریم را به جان خریده و هشت سال دفاع مقدس را به جان خریده است، مرگ عزیزترین و شریف‌ترین جوانان خود را با چشم دیده است.
او گفت: امروز باید همه ما و همه مسئولان قدردان این پرچم و قدردان این مسلک و مذهب و این کشوری که امروز با عزت پرچم امام زمان(عج) را به دست گرفته است، باشیم و بدانیم یکی از رسالت‌ها و وظایف خبرنگاران این است که اجازه ندهند آرمان‌های حضرت امام(ره) که با صدای بلند فریاد زد و در گوش جهان طنین انداز کرد و حق طلبان تاریخ را نسبت به این آرمان‌ها و شعارها امیدوار کرد، به فراموشی سپرده شود.
رئیس سازمان بسیج رسانه فارس با بیان اینکه خبرنگاران نباید اجازه دهند که یک عده‌ای امام(ره) را تحریف کنند، عنوان کرد: وظیفه خبرنگار است که اگر فسادی را مشاهده کرد و اگر نقصی در کار مسئولان اجرایی دید که آن کار با منویات مقام معظم رهبری و آرمان‌های حضرت امام(ره) منافات دارد، آن را فریاد بزند و به گوش مردم برساند.
رضایی گفت: مردم که خود ناظران و صاحبان حقیقی این نظام مقدس هستند، باید جلوی انحراف مسئولان را بگیرند. امروز ما نباید شاهد این باشیم که در برخی از سیستم‌های اجرایی این نظام مقدس فساد رخ می‌دهد.
او از همه دلسوزان نظام و صاحبان حقیقی این انقلاب که مردم هستند، خواست که با شکل‌گیری این دولت اسلامی نظارت خودشان را دوچندان بر مسئولان کنند؛ چراکه این بار و این مرحله، مرحله‌ای است که دولت اسلامی با حضور پرشکوه مردم در انتخابات اتفاق افتاد.
رئیس سازمان بسیج رسانه فارس گفت: مسئولان امر نترسند از اینکه افراد دلسوز و منتقد را کنار خود قرار دهند. مگر توصیه امیرالمؤمنین(ع) به مالک اشتر نبود که می‌گفت ای مالک افرادی را در کنار خودت بگمار که اینها دلسوزترین و منتقدترین افراد نسبت به تو باشند که اگر در تو انحرافی دیدند، با تیغ تیز انتقاد جلوی انحراف را بگیرند. رضایی با طرح سؤالی مبنی بر اینکه چرا امروز برخی از مسئولان نگران این هستند که بعضی از جوانان دلسوز و منتقد در کنار آنها قرار بگیرند، گفت: آن کسانی که امام(ره) با اتکا بر آنها در سال ۴۲ انقلاب خود را آغاز کرد یا در رحم مادرانشان بودند، یا در سلب پدرانشان و کسانی انقلاب را رقم زدند که نوجوان و جوان بودند. سال ۵۷، کسانی هشت سال دفاع مقدس را مدیریت کردند که نهایتاً ۳۰ سال داشتند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی