[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۷۱
  • دوره جدید

گوشت شترمرغ برای چه کسانی مفید است؟، روزنامه شیراز نوین

گوشت شتر مرغ برای کسانی که کمبود آهن دارند گزینه مناسبی است.
به گزارش بهداشت نیوز، گوشت شترمرغ جزو گوشت‌‌های قرمز طبقه‌بندی می‌شود؛ اما بر خلاف سایر گوشت‌های قرمز، یک گوشت سالم در نظر گرفته می‌شود. رنگ ‌این گوشت نسبت به گوشت گاو تیره‌تر است.
گوشت شترمرغ اسیدهای چرب چند غیر اشباع بالا، اسیدهای چرب اشباع کم و کلسترول کمتری در مقایسه با سایر گوشت‌های قرمز مانند گوشت گاو دارد. ‌این در حالی است که طعم آن شبیه گوشت گاو بدون چربی است.
در واقع ترکیبی از خواص هر دو گوشت را دارد. از ‌این نظر گوشت شترمرغ یک گوشت قرمز مناسب برای افرادی است که به دنبال سبک زندگی سالم‌تر هستند. ۱۰۰ گرم گوشت شترمرغ پخته حاوی ۱۷۴ کیلوکالری انرژی، ۵۶/۶۶ گرم آب، ۹۳/۲۵ گرم پروتئین و ۰۱/۷ گرم چربی است.
در مطالعه‌ای درصد چربی در گوشت‌های مختلف اندازه‌گیری شد که درصد چربی گوشت خام شترمرغ ۶/۱ درصد، گوشت خام بوقلمون ۸/۳ درصد و گوشت خام گاو ۵/۴ درصد بود. نسبت چربی به پروتئین طبق مطالعه‌ای در گوشت شترمرغ ۰۷/۰، گوشت بوقلمون ۱۸/۰ و گوشت گاو ۲۲/۰ بود که نشان دهنده برتری گوشت شترمرغ نسبت به گوشت بوقلمون و گاو از ‌این نظر است.
گوشت شترمرغ حاوی سدیم پایین‌تر و آهن بالاتری نسبت به سایر گوشت‌ها است و باعث می‌شود گزینه مناسب‌تری برای افرادی باشد که نیاز به محدودیت سدیم دریافتی دارند، یا مبتلا به کم خونی فقر آهن هستند. همچنین سطح فسفر و منگنز در گوشت شتر مرغ نسبت به گوشت گاو یا مرغ بیشتر است.
از سویی دیگر خوب است بدانیم گوشت شترمرغ ویتامین Eبالایی نیز دارد و می‌تواند به عنوان منبعی مناسب از پروتئین در رژیم غذایی ما گنجانده شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی