[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

امضانشدن اعتبارنامه رئیسی از سوی آملی لاریجانی، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی شورای نگهبان به سؤالی درباره «امضا نشدن اعتبارنامه رئیسی از سوی آملی لاریجانی» پاسخ داد.
به گزارش ایسنا، نخستین نشست خبری هادی طحان نظیف در جایگاه سخنگویی شورای نگهبان برگزار شد.
طحان نظیف در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا امضا نشدن اعتبارنامه رئیسی از سوی آملی لاریجانی، خدشه‌ای ایجاد می‌کند، گفت: بر اساس قانون خدشه‌ای در اعتبارنامه پیش نخواهد آمد. اعتبارنامه در جلسه شورای نگهبان قبل از مراسم تنفیذ امضا شد؛ طبیعتاً اشخاصی که حضور داشتند اعتبارنامه را امضا کردند. وی در ارتباط با مسئولیت سخنگویی گفت: این مسئولیت دشوار و سنگین است و بنده امیدوارم با کمک‌های شما از عهده مسئولیت برآیم. مسئولیت ما پاسخ گویی به شماست و تلاش در دوره جدید این است که مجموعه شورای نگهبان در اطلاع‌رسانی شفاف اقدام کنند.
طحان نظیف در خصوص ایرادات طرح الزام به ثبت اموال غیرمنقول گفت: مشروح ایرادات خدمت شما تقدیم می‌شود. یکی از چالش‌های ثبتی، ثبت نشدن اموال غیرمنقول است و برای حل آن باید راهکاری مخالف با شرع و قانون اساسی اتخاذ نکنیم. ما با فراگیری اسناد رسمی موافق هستیم اما باید راهکار جامعی در نظر گرفته شود و ما دغدغه کسانی که این طرح را تهیه کردند ارج می‌نهیم. امیدوارم در رفت‌وآمدها به راهکارهای خوبی برسیم.
وی درباره «طرح صیانت از فضای مجازی و اصل ۸۵ شدن آن» نیز گفت: هیچ هماهنگی قبلی درباره مصوبات با شورای نگهبان معنا ندارد؛ چون ما تا آخرین لحظه نمی‌دانیم که چه چیزی توسط مجلس نهایی خواهد شد. تا زمانی که متن نهایی به شورای نگهبان نرسد ما نمی‌توانیم اعلام نظر کنیم.
وی ادامه داد: هنوز چیزی تصویب نشده است. برخی از موارد بوده که شورای نگهبان حتی ضرورت اصل ۸۵ قانون اساسی را نیز زیر سؤال برده است. رعایت حقوق مردم برای ما در شورای نگهبان مهم است.
سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به این سؤال که آیا آیت‌الله لاریجانی اعتبارنامه رئیس جمهور منتخب را امضا کرده است یا نه، گفت: کسانی که در جلسه قبل از تنفیذ برگزار شد حضور داشتند، اعتبارنامه را امضا کردند اما کسانی که حضور نداشتند طبیعتاً امضا نکردند.
سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به سؤالی درباره درخواست علی لاریجانی برای شفاف‌سازی دلایل رد صلاحیتش نیز گفت: مواردی را که آقای لاریجانی درخواست دادند به او منعکس شده است.
طحان نظیف در پاسخ به سؤالی درباره اختیارات شورای نگهبان گفت: ما در شورای نگهبان به دنبال توسعه اختیارات خودمان نیستیم و اختیارات همان چیزی است که ذکر شده، نه بیشتر نه کمتر. در سال‌های اخیر مجلس به دنبال این بوده است که این اختیارات را از جمله در بحث انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا توسعه دهد که ما با آن 
مخالفت کردیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی