[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۴
  • دوره جدید

بازگشت خاموشی ، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی صنعت برق و مدیر روابط عمومی شرکت برق منطقه ای فارس و بوشهر اعلام کرد: بر اساس اعلام دیسپاچینگ مرکزی، با افزایش مصرف برق در هفته گذشته و تداوم همین روند در هفته جاری، احتمال بازگشت خاموشی‌ها در این هفته در مناطقی از استان فارس و جنوب کشور وجود دارد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی شرکت برق منطقه ای استان فارس، محسن جوادی آزاد در این زمینه گفت: با توجه به پیش بینی افزایش دما در هفته جاری و استمرار آن در هفته آینده، افزایش متوسط مصرف هفته گذشته نسبت به سقف مجاز حدود ۱۷ درصد بیش از حد مجاز بوده است.
جوادی آزاد افزود: از ابتدای صبح دیروز شنبه 16 مرداد ماه 1400 نیز میزان مصرف به صورت ساعتی در حال افزایش است که با توجه به شرایط شبکه سراسری در صورت استمرار وضعیت موجود احتمال ناترازی بین تولید و مصرف وجود دارد.
سخنگوی صنعت برق و مدیر روابط عمومی شرکت برق منطقه ای فارس و بوشهر افزود: در صورت همکاری مشترکان و کاهش بار احتمالاً مشکلی در منطقه ایجاد نخواهد شد اما با تداوم افزایش مصرف باید منتظر بروز خاموشی‌ها و فعال شدن جدول آن باشیم.
این مقام مسئول با بیان اینکه مدیریت اثربخش و اصلاح الگو مهم ترین رویکردها برای عبور از اوج مصرف برق در تابستان ۱۴۰۰ است، گفت: متخصصان حوزه برق در استان فارس و جنوب کشور در تابستان جاری همه توان حرفه‌ای و تخصصی را برای عبور از نقطه اوج مصرف به کار بسته اند.
جوادی آزاد با بیان اینکه تا پایان مرداد همچنان باید منتظر روزهای گرم‌تر و افزایش مصرف برق به صورت منقطع یا متوالی باشیم، با اشاره به اینکه حداکثر مصرف برق در استان فارس و جنوب کشور در سال گذشته در روز ۳۱ مرداد ماه رخ داد، افزود: در این روز ۶هزار و ۱۵ مگاوات برق مصرف شده است. پیش بینی مصرف برای امسال هم حداکثر هفت درصد افزایش است؛ بنابراین باید برای مصرف ۶هزار و ۴۳۶ مگاوات برنامه ریزی شود.
وی از دیگر محورها برای عبور از نقطه اوج مصرف برق تابستان ۱۴۰۰ را هماهنگی بین شرکت‌های توزیع و شرکت برق منطقه ای دانست و گفت: هرکدام از این شرکت‌ها راهکارهای مدیریتی را اعلام کرده اند و جمیع این راهکارها بررسی شده و در این زمینه طبق برنامه ریزی حرکت می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی