[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۴
  • دوره جدید

شهریه بر اساس کارایی ، روزنامه شیراز نوین

 فرزاد وثوقی- گروه خبر
مدیرکل بهزیستی استان فارس با اشاره به اجرای عملیات مهار کرونا در مراکز مراقبتی گفت: مدیریت و مهار پایدار بیماری در مراکز مراقبتی باید مورد توجه قرار گیرد؛ چراکه ارتباط مستقیمی با واکسیناسیون افراد جدیدی که در مراکز پذیرش و وارد می‌شوند، دارد. در حال حاضر به منظور رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، ملاقات حضوری در مراکز نگهداری نداریم و فقط به صورت مجازی و تلفنی دیدار صورت می‌گیرد. وی تأکید کرد: مراکز مراقبتی در ارزشیابی سالانه رتبه بندی و پرداخت شهریه به آنان مبتنی بر ارائه خدمات است. 
دکتر سید محمدصادق کشفی نژاد، مدیرکل بهزیستی فارس از تغییر شهریه مراکز نگهداری بر اساس درجه بندی مراکز خبر داد. کشفی نژاد گفت: با انجام واکسیناسیون در مراکز توان‌بخشی شبانه روزی و مراکز نگهداری سالمندان، آمار ابتلا به کرونا به طور محسوسی کاهش یافته و در حال حاضر ۳هزار و ۱۹۸ نفر از توان‌خواهان و پرسنل مقیم مراکز شبانه روزی ذهنی، روانی و جسمی واکسینه شده اند. 
او در ادامه عنوان کرد: تعداد ۹ مرکز نگهداری سالمندان تحت نظارت بهزیستی داریم که ۵۴۷ نفر سالمند و ۲۲۹ نفر پرسنل مراکز نگهداری سالمندان نیز واکسینه شده‌اند. انتظار داریم با توجه به ورود واکسن‌های ایرانی به چرخه واکسیناسیون، جامعه هدف سازمان بهزیستی در اولویت تزریق قرار گیرد و مطابق اطلاعات آماری که در اختیار وزارت بهداشت و درمان قرار داده ايم، پیش‌بینی‌های لازم در این خصوص صورت گیرد. 
او در ادامه افزود: مدیریت و مهار پایدار بیماری در مراکز مراقبتی باید مورد توجه قرار گیرد؛ چراکه ارتباط مستقیمی با واکسیناسیون افراد جدیدی که در مراکز پذیرش و وارد می‌شوند، دارد. در حال حاضر به منظور رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، ملاقات حضوری در مراکز نگهداری نداریم و فقط به صورت مجازی و تلفنی دیدار صورت می‌گیرد.
مدیرکل بهزیستی فارس اظهار داشت: مراکز هرساله ارزشیابی می‌شوند و با توجه به امکانات و خدماتی که ارائه می‌دهند، نمره دهی و درجه بندی می‌شوند و به تبع آن شهریه مرکز افزایش یا کاهش خواهد داشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی