[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۲
  • دوره جدید

پذیرش ۵۴۴ بیمار کرونا در یک روز، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در سیصد و هفتاد و هفتمین نشست ستاد مدیریت کرونا دانشگاه، بستری ۵۴۴ بیمار جدید کرونا در بیمارستان‌های فارس طی ۲۴ ساعت گذشته و ابتلای بیش از ۶۵۰۰ نفر در فارس طی ۷۲ ساعت گذشته را آماری نگران کننده خواند که به روشنی گویای عمق بحران کرونا در روزهای اخیر است. 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» با تأکید بر وخامت شرایط کنونی اپیدمی این بیماری در سطح جامعه، از تکمیل ظرفیت تخت‌های ICU اختصاص یافته به بیماران کرونا در استان خبر داد.
رئیس دانشگاه با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای خدمت رسانی به بیماران در این بحران، از جلب همکاری بیمارستان‌های خصوصی به عنوان یکی از اقدامات انجام گرفته یاد کرد و گفت: امید است برای مدیریت بهتر این بحران، تعامل بین بخش‌های دولتی و خصوصی ادامه داشته باشد و در صورت لزوم تخت‌های بیشتری برای بستری بیماران مبتلا به کرونا، در بیمارستان‌های خصوصی در نظر گرفته شود.
دکتر لطفی همچنین با بررسی روند انجام تست‌های تشخیصی کرونا در آزمایشگاه‌های استان، از مثبت بودن بیش از ۵۰ درصد تست‌های تشخیصی کرونا طی روزهای اخیر خبر داد که نشان دهنده گردش گسترده ویروس در سطح جامعه بوده و افزود: این موضوع نشان دهنده کاهش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در جامعه و در نتیجه روند افزایشی شیوع کروناست.
او با بیان اینکه واکسیناسیون تأثیر مهمی در کاهش آمار جان باختگان ناشی از کرونا دارد، بیان کرد: متأسفانه تعداد جان باختگان کرونا در گروه سنی زیر ۶۰ سال طی روزهای گذشته افزایش داشته و بین ۴۰ تا ۵۰ درصد جان باختگان کرونا در روزهای گذشته در این گروه سنی قرار داشته اند.
اهمیت نظارت بر روند تجویز و مصرف دارو در بحران کرونا، از دیگر موارد مورد تأکید رئیس دانشگاه در سیصد و هفتاد و هفتمین نشست ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی