[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

فاضلاب، سلامت را شست ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، معاون نظارت و پایش محیط زیست فارس با اشاره به رسالت ذاتی این سازمان، از دستگاه‌های متولی خواست تا با هدف حفظ سلامت و بهداشت عمومی از آبیاری مزارع و سبزیجات با پساب تصفیه نشده فاضلاب جلوگیری کنند. 
قاسم نهاوندی افزود: با توجه به خشک‌سالی‌های اخیر و کمبود آب، متأسفانه شاهد استفاده غیرمجاز از فاضلاب‌های تصفیه نشده در برخی از نقاط کشور و استان فارس هستیم.
او اضافه کرد: این اقدام علاوه بر ایجاد آلودگی در خاک و آب‌های زیرزمینی به دلیل اینکه محصولات کشاورزی مستقیماً در زنجیره غذایی شهروندان قرار می‌گیرد، تهدیدات بسیاری را برای انسان‌ها فراهم می‌آورد.
نهاوندی با اشاره به مصوبه قانونی هیئت دولت در این خصوص، گفت: مصوبه موردنظر صراحتاً تأکید می‌کند که استانداری‌ها با همکاری وزارتخانه‌های نیرو، جهاد کشاورزی، بهداشت و درمان موظف اند از آبیاری مزارع با فاضلاب تصفیه نشده ممانعت کنند.
معاون اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس بر ضرورت پیگیری توسط دستگاه‌های مسئول درباره استفاده نشدن از فاضلاب در آبیاری مزارع، خاطرنشان کرد: سازمان حفاظت محیط زیست نیز آمادگی هرگونه همکاری تا حصول نتیجه را دارد.
نهاوندی تأکید کرد: در حوزه پیشگیری از رهاسازی فاضلاب در رودخانه‌های منتهی به شرق شیراز و تالاب مهارلو در دو سال گذشته، اقدامات مفید و مستمری انجام شده و بخش زیادی از آلودگی‌های زیست محیطی مانند تخلیه ۱.۲ مترمکعب در ثانیه فاضلاب خام رفع شده است.
این مقام مسئول در استان فارس با بیان اینکه تلاش برای ممانعت و رفع مابقی آلودگی‌ها در دست اقدام است، گفت: پیگیری‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان با هماهنگی مراجع قضایی، استانداری و مجمع نمایندگان استان فارس، تا حصول کامل نتیجه تداوم دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی