[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۱
  • دوره جدید

تولید سالانه نزدیک به هفت‌میلیون شاخه گل در سپیدان، روزنامه شیراز نوین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سپیدان از تولید گل‌های شاخه بریده و زینتی از گلخانه‌های تولید گل در این شهرستان خبر داد و گفت: سالانه قریب به هفت‌میلیون شاخه گل در این گلخانه‌ها تولید می‌شود.
به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سپیدان، مهدی نصیری تصریح کرد: کار برداشت این گل‌ها در سطح هفت هکتار، در طول سال 
استمرار دارد.
وی با بیان اینکه عمده ارقام گل‌های رز شاخه بریده تولیدی در این شهرستان از ارقام هلندی، سامورایی، لب صورتی، آنجلینا، زرد و آوالانچ می‌باشد، اظهار کرد: این ارقام به دلیل ماندگاری، سایز غنچه درشت و طول شاخه گل بلندی که دارند، از کیفیت مطلوبی برخوردارند و توسط 15 واحد گلخانه تولید و روانه بازارهای فروش می‌شوند.
نصیری تأکید کرد: علاوه بر تولید انواع گل‌های شاخه بریده رز در این شهرستان، یک واحد گلخانه گل شاخه بریده زینتی در سطح 8000 مترمربع در روستای رودبال از توابع بخش همایجان این شهرستان به تولید سالانه 120هزار شاخه گل عروس و 75هزار شاخه گل لیسیانتوس اشتغال دارد که یکی از دو واحد تولیدی این نوع گل‌های زینتی در سطح استان فارس است.
به گفته وی، کشت در تمامی این گلخانه‌ها به روش هیدروپونیک است و عمده این گلخانه‌ها در بخش همایجان این شهرستان تجمع یافته و زمینه اشتغال بیش از 70 نفر نیرو را فراهم آورده اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی