[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

عاداتی که از شما فردی ناموفق می‌سازد، روزنامه شیراز نوین

راحت عصبانی شدن
افراد ناموفق همیشه عصبانی هستند و استرس دارند و به جای یافتن راه حل برای مشکلات خود، آن را به جهان بیرون می‌کشند. اگر کسی را می‌بینید که ترجیح می‌دهد غر بزند و عصبانی شود تا راه حلی پیدا کند، در این صورت با شخصی روبه‌رو هستید که علاقه‌ای به موفقیت ندارد. به خاطر داشته باشید که ثروتمند بودن به معنای موفقیت نیست. افراد موفق همیشه راه حل‌هایی پیدا می‌کنند و به طور کلی خوشحال‌اند.
پنهان کردن اطلاعات و داده‌ها
این مورد در عمل انتزاعی اما از نظر تئوری ساده است. وقتی همه ما کوچک بودیم، معلمان ما سعی می‌کردند به ما یاد دهند که اشتراک‌گذاری اهمیت دارد. افرادی که اطلاعات و داده‌های مهم را برای توانمندسازی خود جمع می‌کنند، شکست می‌خورند زیرا افراد دیگر که باید این اطلاعات را بدانند این را نمی‌دانند، وقتی آن‌ها ندانند، شکست می‌خورند و وقتی اطرافیان شکست می‌خورند، شما شکست می‌خورید.
افراد موفق اطلاعات را به اشتراک می‌گذارند زیرا وقتی اطلاعات در دسترس است همه از آن‌ها برای رسیدن به موفقیت استفاده می‌کنند و اگر آن‌ها موفق باشند، احتمال موفقیت شما بسیار بیشتر می‌شود.
فاصله بین موفقیت و عدم موفقیت زیاد است. یک میلیارد راه برای عدم موفقیت و درعوض راه‌های کمتری برای موفقیت وجود دارد. این راه‌ها را پیدا و آن‌ها را زندگی کنید و کسی باشید که می‌دانید توانایی داشتن آن را دارید. 
زیاد صحبت کردن
مطمئناً تا به‌حال اهداف عالی و بالقوه‌ای کسب کرده‌اید، به خود لطف کنید و آن‌ها را پخش نکنید. آنچه می‌توانید اعلام کنید رسیدن به آن اهداف یا دستیابی به آن موفقیت است. وقتی کاری را انجام و به اتمام رساندید، نه زمانی که به انجام کاری تصمیم گرفته‌اید، آن را به اشتراک بگذارید.
همنشینی با افراد نامناسب
اگر می‌خواهید موفق باشید با افراد موفق در ارتباط باشید. اگر می‌خواهید تناسب اندام خود را حفظ کنید، با افرادی که تناسب اندام را دوست دارند همراه شوید. گاهی اوقات واقعاً مهم است که دوستان و همنشین شما چه کسانی هستند. 
همیشه منفی نگر بودن
اجازه ندهید دلخوری‌های روزمره باعث آزار و اذیت‌تان شود، به طوری که تبدیل به شخصی شوید که همیشه شکایت دارد. سعی داشته باشید موارد مثبت را حتی در موقعیت‌های حساس برجسته کنید.
گوش ندادن
شما تنها فرد در جهان نیستید و موفقیت‌تان تنها نکته مهم در جهان نیست. به افرادی که دوستشان دارید گوش فرا دهید تا دوباره عشق به شما برگردد و آن را به اطراف گسترش دهید.
تنبلی
بین خستگی و تنبلی تفاوت وجود دارد. سعی کنید مطمئن شوید که مرتباً از انجام کارها (کار کردن، رفتن به سینما، ورزش، کمک به یک دوست) با خود صحبت نکنید، زیرا به جای یک عذر موجه، فقط آن را دوست نخواهید داشت، بنابراین همیشه با وقت آزاد خود کارهای بهتری انجام دهید.
تمرکز روی موارد اشتباه
افراد موفق تشخیص می‌دهند که موفقیت از طریق اقدام- از به ثمر رساندن ایده‌ها حاصل می‌شود. آن‌ها درباره ایده‌ها صحبت می‌کنند و آن را با افراد پیرامون خود به اشتراک می‌گذارند تا این ایده‌ها بهتر شوند. 
در همه این رفتارها روندی وجود دارد. می‌بینید که چگونه افکار، انگیزه‌ها و تمرکز افراد ناموفق به جای اینکه به بیرون توجه کنند بر دیگران، سازمان، تجارت و رشد متمرکز می‌شوند. موفق‌ترین افراد همیشه به فراتر از خود نگاه می‌کنند و این چیزی است که برای رشد باید مورد توجه قرار بگیرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی