[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۵
  • دوره جدید

لوازم خانگی مخمل را این‌طور تمیز کنید (بخش اول)، روزنامه شیراز نوین

مبلمان‌های جنس مخمل در بسیاری از خانه‌ها وجود دارند. برای مراقبت و جلوگیری از خراب شدن مبل مخمل باید روش‌های مناسب تمیزکردن آن را بدانید.
به گزارش نمناک، در زندگی‌های مدرن و مجلل امروزی مبلمان و لوازم خانگی از جنس مخمل به وفور مورد استفاده قرار گرفته و در عین حال زیبایی خاصی به دکوراسیون منازل می‌بخشند. در واقع اگرچه این گونه لوازم خانگی از جنس مخمل با رنگ بندی‌های متنوع جلوه‌ای زیبا دارند، اما به مراتب تمیز کردن این وسایل گاهی کار چندان ساده‌ای به نظر نمی‌رسد.
بهتر است قبل از اقدام به خرید مبلمان، صندلی و یا تخت‌خواب‌هایی از جنس مخمل؛ سعی کنید در این خصوص زمان بگذارید و از جنس الیاف به کار رفته و دستورالعمل‌های مربوط به تمیزکردن آن وسایل کاملاً اطمینان حاصل کنید.
نکته‌ای درباره تمیز کردن لوازم خانگی مخمل
وسایل از جنس مخملی غالباً متشکلند از الیاف کتان و الیاف مصنوعی. چنانچه این نوع اسباب و وسایل شما به طور روزانه در اختیار کودکان قرار می‌گیرند، لذا بهتر است نوع الیاف مصنوعی را خریداری کنید، چرا که به مراتب پاک کردن لکه‌های به جا مانده بر روی این الیاف آسان‌تر از الیاف نخی است و در عین حال الیاف مصنوعی رنگ خود را در معرض نور خورشید از دست نمی‌دهند.
تمیز کردن اسباب و وسایل خانگی از جنس مخمل نیاز به مواد پاک کننده و یا تجهیزات خاص چندانی ندارد اما در عین حال نیاز به کمی ‌وقت گذاشتن و در عین حال صبر و حوصله است. در این قسمت از سبک زندگی نمناک نکاتی ارائه می‌شود که به شما آموزش می‌دهد چگونه مبلمان و وسایل خانگی از جنس مخمل‌تان زیباتر جلوه کند.
چند وقت یک بار وسایل مخملی را تمیز کنیم؟
حتی اگر همیشه روی وسایل و مبلمان مخملی‌تان را پوشانده‌اید اما نیاز است که به طور هفتگی تمیز و مرتب شوند، چرا که گرد و خاک از مقاومت الیاف آن‌ها می‌کاهد و حالتی کهنه به آن می‌بخشد.
بر این مبنا که چه مدت زمان آن وسایل خانگی در دسترسند، باید به کمک پارچه ماشین بخارشو، پرزها و گردهای روی وسیله را از بین برد، طوری که بر روی آن تلنبار نشوند. بهتر است این کار به طور هفتگی و همزمان با جاروی محیط خانه‌تان انجام گیرد.
به محض ریختن مایعات بر روی سطح این گونه وسایل، سریعاً به کمک دستمال توالت آن را از سطح جمع کنید و دقت کنید از اشیای نوک تیز مثل چاقو در این خصوص هرگز استفاده نکنید. درعین حال زمانی این گونه وسایل خانگی‌تان کهنه و چرک آلود به نظر می‌رسند، به مراتب نیاز به تمیز کردن عمیق‌تری است.
روش تمیز کردن کثیفی از روی لوازم مخمل
برای تمیز کردن کثیفی از روی لوازم مخمل روش‌های زیر را به کار بگیرید:
برای این کار چه وسایلی مورد نیاز است؟
جارو همراه با تجهیزاتی با رویه نرم
بخارشو
پارچه میکروفیبر
گردگیر
کاسه ای نسبتاً متوسط
چاقوی دو لبه و یا کاردک مخصوص کشیدن روی سطح پارچه
مایع ظرفشویی
مقداری دستمال توالت
دستورالعمل
1. از یک پارچه بدون پرز استفاده کنید
پیش از شروع وسیله مورد نظر را با یک پارچه بدون پرز پاک کنید تا کثیفی‌ها و پرزهای پارچه از بین ‌برود و کوبیدگی آن رفع شود.
2. به طور هفتگی جارو کنید
بهترین روش جلوگیری از انباشته شدن ذرات گرد و غبار بر سطح لوازم و مبلمان مخملی، جارو کشیدن هفتگی است. با به کارگیری برسی با رویه نرم شروع کنید به از بین بردن گرد و غباری که بر روی اثاثیه از قبیل مبل و صندلی نشسته است.
دقت کنید تا قسمت‌های بین دسته مبل‌ها و بخش‌های زیرین مبلمان هم کاملاً تمیز شوند. 
مکش جارو هرگونه کثیفی و پرز را رفع می‌کند و سری فرچه‌ای آن کوبیدگی پارچه را رفع کرده و آن را برای تمیز شدن آماده می‌کند.
ادامه دارد ...

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی