[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۵
  • دوره جدید

دانشگاه آزاد پیشتاز در ارائه خدمات آموزشی، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
مراسم تکریم و معارفه رؤسای دانشگاه آزاد استان فارس برگزار شد. این مراسم صبح دیروز یکشنبه 17 مردادماه با حضور سردار بوعلی فرمانده سپاه فجر فارس، دکتر نادگران رئیس دانشگاه شیراز و برخی از مسئولان استان برگزار شد و طی آن با تقدیر از زحمات کاوه پیشقدم رئیس پیشین این دانشگاه، دکتر قائدی به عنوان سرپرست دانشگاه معرفی شد.
 استفاده از جوانان خوش‌فکر
در این آیین که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز برگزار شد، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس در سخنانی اظهار داشت: دکتر قائدی جوانی خوش فکر و باسواد است که پیشنهاد می‌کنیم همواره از مشورت افراد آگاه برای مدیریت دانشگاه استفاده کند. حجت‌الاسلام نیکخو افزود: رسالت و مأموریت مراکز آموزش عالی علاوه بر تولید دانش و دانشمند، حل مشکلات جامعه است که راهبردی‌ترین وظیفه دانشگاه است. او ادامه داد: تحقق مأموریت و اهداف سازمانی نیاز به مدیران شایسته و بایسته دارد و معیارهای سنجش مدیران نیز بستگی به معیارهای جامعه دارد.نیکخو خاطرنشان کرد: در کشور ما که مزین به دین و قرآن و اهل بیت(ع) است، شاخصه‌های کمی و کیفی را باید از اینها گرفت اما در حوزه مدیریت کلمات گهربار امیر مؤمنان(ع) کم نظیر است. او گفت: مدیریت در نظام فکری حضرت علی(ع) شاخصه‌هایی دارد همچون تخصص، تجربه، دانش، نظم، داشتن قدرت تجزیه و تحلیل و... که در نامه ۵۳ نهج البلاغه به آن اشاره شده است. او ادامه داد: معیارهای مکتبی همچون تقوا و توکل نیز از شاخصه‌های مهم دیگری است که باید مدیر بدان‌ها توجه داشته باشد.
 توفیق خدمت‌رسانی به دانشجویان
در ادامه این مراسم رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس گفت: در طی این چند سال پررنگ ترین شاخصه عملکردی ما پاسخ‌گویی و تسهیل در دسترسی بوده است. دکتر محمد کاظم کاوه پیشقدم با تشریح عملکردش در طی این سال‌ها خاطرنشان کرد: با یاری پروردگار توفیق خدمت رسانی در حوزه‌های مختلف دانشگاه فراهم شد و این ایام دشوار را با موفقیت سپری کردیم. او افزود: امروز بودجه ای که در استان برای این مجتمع کلان آموزشی در سال آینده پیش بینی شده، زیان دهی ندارد. رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی افزود: دکتر قائدی مسیر سختی را پیش رو دارد. کاوه پیشقدم با بیان اینکه در طول این سال‌ها مدیریت و معاونان همواره در کنار دانشجویان بودند، تصریح کرد: در برهه ای که قبول دار مسئولیت شدیم، واحد کازرون 9میلیارد وام گرفته بود که اگر پرداخت نمی‌شد، به بیش از 20میلیارد تومان می‌رسید. خوشبختانه این وام تسویه شده و در واحد اقلید نیز شرایط مشابهی روی داده است. او با بیان اینکه این موفقیت بدون فروش املاک دانشگاه حاصل شده، افزود: در شهرستان‌های اقلید، نی‌ریز و استهبان و دیگر شهرستان‌های فارس موفقیت‌های قابل توجهی داشته ایم و به طور حتم در دوره دکتر قائدی نیز این موفقیت‌ها تکرار خواهد شد. او در بخش دیگری از سخنانش افزود: در زمان اغتشاشات سال 98 جاده صدرا بسته شد و بیش از 400 دانشجو شب را در محیط دانشگاه گذراندند و به هیچ کس آسیبی وارد نشد. دکتر محمد کاظم کاوه پیشقدم در پایان افزود: در حوزه پزشکی تنها استانی هستیم که روند واکسیناسیون همه استادان و کارکنان انجام شده است. رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس در پایان از همکاری‌های همه جانبه سپاه و فرمانداری شیراز قدردانی کرد.
 هم‌افزایی برای حل مشکلات دانشجویان
معاونت علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد کشور نیز در این مراسم گفت: حضور در دانشگاه آزاد به عنوان مسئول، بسیار سخت و حائز اهمیت است؛ لذا حضور در پست‌های حساس آن هم در دانشگاه‌های کشور وظیفه سختی بر دوش مدیران خواهد گذاشت. جواد علمائی ادامه داد: توجه به مشکلات و برطرف کردن مشکلات دانشجویان در راستای تأثیرگذاری بیشتر در جامعه باید ملاک عمل افراد قرار بگیرد؛ لذا حتی در صورت وجود دیدگاه بیزنسی هم باید نگاه برطرف کردن مشکلات دانشجویان باشد. او تأکید کرد: دانشگاه آزاد به دنبال تجارت نیست؛ بلکه به دنبال تسهیل فضای آموزشی برای دانشجویان هستیم. این در حالی است که نباید مشکلی برای دانشجویان ایجاد شود که افراد خاطرشان مکدر شود. این مدیر حوزه علوم در ادامه یادآور شد: ایجاد شبکه اساتید انقلابی یکی از وظایفی است که باید در تمامی دانشگاه‌های کشور ایجاد شود تا بتوان نسبت به تربیت نیروهای انقلابی اقدام نمود. وی در ادامه افزود: دانشگاه آزاد در گام دوم انقلاب در تلاش است تا بتوان یکی از سیستم‌های محرک نظام اقدام کند تا شرایط برای توسعه کشور فراهم شود.
 شیراز قطب آموزشی ایران
محمدرضا قائدی، سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس و واحد شیراز نیز با بیان اینکه دوران سختی را پشت سر گذاشته ایم، تصریح کرد: باید با هم افزایی و هماهنگی از توان و ظرفیت‌های استان بهره بگیریم.وی ادامه داد: هزار و ۷۰۰ عضو هیئت علمی و ۱۷۰۰ کارمند در دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس مشغول فعالیت هستند. سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی فارس اظهار داشت: طبق گفته رهبری، دانشگاه آزاد یک دانشگاه مردمی می‌باشد که باید ارتباطات دوطرفه و ارتباط با مجموعه‌های بیرون افزایش یابد. قائدی با اشاره به حضور در دهه پنجم انقلاب عنوان کرد: همه ما باید در خدمت نظام و انقلاب باشیم و مبادا برای نظام هزینه تراشی شود. قائدی گفت: با خرد جمعی و مشورت با هم می‌توان قدم‌های خوب و رو به جلویی برداشت. وی در خصوص تعداد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس بیان کرد: شیب منفی تعداد دانشجویان رفع شده و هم اکنون تعداد دانشجویان ما به ۵۶هزار نفر رسیده است که با حفظ کیفیت آموزشی و پژوهشی این رویه ادامه دار خواهد بود. این استاد دانشگاه با اشاره به وجود ۳۵ واحد و مرکز دانشگاهی گفت: فرصتی دیگر برای صحبت درمورد گذشته و ایرادات نیست و باید رو به جلو حرکت کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی