[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۵
  • دوره جدید

باران به کشاورزی فارس خسارت زد، روزنامه شیراز نوین

سامانه بارشی به همراه تگرگ و طوفان در تیرماه بیش از ۵۴۶میلیارد تومان به زیربخش‌های کشاورزی فارس آسیب وارد کرد.
سامانه بارشی به همراه تگرگ و طوفان در اوایل تیرماه 1400 که توأم با رحمت الهی بود، در استان فارس خساراتی به زیربخش‌های کشاورزی وارد کرد.
رئیس اداره مدیریت بحران سازمان جهاد کشاورزی فارس در گفت‌وگو با تسنیم گفت: با توجه به پیش‌بینی‌ها و هشدارهای هواشناسی پیش‌آگاهی به بهره‌برداران بخش کشاورزی از طرق مختلف داده شده بود ولی به دلیل شدت بارندگی در 20 شهرستان فارس خساراتی به بخش کشاورزی وارد شد.
زیربخش‌های کشاورزی در شهرستان‌های کازرون، فیروزآباد، استهبان، نی‌ریز، لارستان، خنج، گراش، لامرد، مهر، جهرم، خفر، زرین‌دشت، داراب، بختگان، آباده، مرودشت، شیراز، سروستان، فسا و فراشبند خسارت دیدند.
به گفته نادر محمودی براساس بازدید، بررسی و ارزیابی‌های اولیه کارشناسان جهاد کشاورزی بیش از 546میلیارد و 300میلیون تومان به زیربخش‌های کشاورزی از جمله 5هزار و 630 هکتار از مزارع، 117هزار و 572 هکتار از باغات و همچنین زیرساخت‌های کشاورزی شمال جاده‌های دسترسی به مزارع و باغات و زیربخش‌های دام خسارت وارد شده است.
وی از بهره‌بردارانی که از پوشش بیمه‌ای استفاده کرده‌اند، درخواست کرد برای دریافت خسارت به کارگزاری‌های بیمه مراجعه کنند و گفت: اطلاعات و مستندات سایر بهره‌برداران که علی‌رغم توصیه‌ها و تأکیدات ما زیربخش‌های خود را تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی قرار نداده‌اند، به استانداری و وزارت جهاد کشاورزی ارسال و در صورت تخصیص اعتبار طبق دستورالعمل اقدام می‌شود.
محمودی تأکید کرد: در شرایط فعلی یکی از راه‌های مطمئن جبران خسارت تحت پوشش قرار دادن محصولات کشاورزی است که امید است با پوشش بیمه زیربخش‌های کشاورزی بتوان از حمایت‌های دولت برای بازسازی زیربخش‌ها و بازتوانی بهره‌برداران استفاده کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی