[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۱
  • دوره جدید

افزایش مراجعه به مراکز ۱۶ساعته ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با یادآوری اینکه علی رغم هشدارها، همچنان تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا در حال افزایش است، از شکسته شدن رکورد مراجعه روزانه به مراکز ۱۶ساعته درمان سرپایی کرونا در فارس طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، مهرزاد لطفی در سیصد و هفتاد و هشتمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ علوم پزشکی شیراز، افزود: در راستای اطلاع رسانی درباره مسائل مربوط به بهداشت و درمان در همه گیری کووید ۱۹، خبرنگاران حوزه سلامت فارس با تلاش و پشتکار، دانشگاه علوم پزشکی شیراز را در پیشبرد اهداف و بهبود خدمت رسانی به مراجعان و بیماران یاری رساندند.
لطفی اضافه کرد: خبرنگاران با انتشار لحظه ای اخبار مربوط به ویروس کرونا و واکسیناسیون، مردم را به خوبی برای دریافت خدمات بهداشتی درمانی راهنمایی و هدایت کردند و این مشارکت با آغاز واکسیناسیون سراسری علیه کرونا تداوم یافت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز خاطرنشان کرد: با افزایش آمارهای کرونا در فارس، متأسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته شاهد بیشترین آمار مراجعه مردم به مراکز منتخب تشخیص و درمان سرپایی کرونا (۱۶ساعته) و انجام مأموریت اورژانس برای انتقال بیماران کووید ۱۹ بودیم.
لطفی از مراجعه بیش از ۳هزار مورد به مراکز ۱۶ساعته و بیش از ۱۰۰ مأموریت اورژانس برای انتقال بیماران با علائم کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: با تکمیل شدن ظرفیت بخش‌های کووید بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در شیراز، ظرفیت بیمارستان‌های پشتیبان نیز در حال تکمیل شدن است.
این مقام مسئول در استان فارس ضمن هشدار نسبت به وخیم‌تر شدن وضعیت شیوع ویروس کرونا در این استان و کشور، از مردم خواست تا با رعایت اصول بهداشتی و پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی‌های خانوادگی، از خود و اطرافیانشان در برابر این بیماری خطرناک محافظت کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن پیگیری آمار نمونه گیری‌های انجام شده آزمایش کرونا طی روز شنبه و دیروز یکشنبه در فارس، به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبود یافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی، بررسی نمودارهای مربوط به جان باختگان کووید ۱۹ در استان و کشور، همچنین پایش عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی ویروس کرونا در فارس پرداخت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی