[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

تنها فرصت گنج‌زاده برای پیروزی بلند نشدن بود، روزنامه شیراز نوین

ورزش 3/ پس از کسب طلای سجاد گنج زاده و تمدید ناکامی سعودی‌ها در کسب طلای المپیک، کارشناسان این کشور صحبت‌هایی علیه قهرمان ایران انجام دادند.
قهرمانی گنج زاده برای سعودی‌ها قابل هضم نیست و آن‌ها اصلاً شکست مقابل ایران را قبول نمی‌کنند. آن‌ها معتقدند گنج زاده مبالغه کرده و حق طارق حامدی را قهرمانی می‌دانند. در همین خصوص رسانه شرق الاوسط طی گزارشی مفصل بازتاب اتفاقات بعد از کسب طلای سجاد گنج زاده را نوشته است. این رسانه سعودی عنوان کرده نفر دوم المپیک قهرمان واقعی است و مردم ایشان را قهرمان می‌دانند.
سعودی‌ها همچنین معتقدند گنج زاده در یک حرکت متقلبانه خودش را انداخت و روی برانکارد رفت و در نهایت تصمیم گرفتند مدال را به کاراته‌کای ایرانی دهند. آن‌ها نقل‌ قول‌های سجاد گنج زاده را نیز بازتاب داده‌اند و روی جمله گنج زاده مبنی بر ابراز ناراحتی او برای حریفش تأکید داشتند.
علی الزهرانی مربی تیم کاراته عربستان در گفت‌وگو با این رسانه سعودی گفت: داور بازی ضربه حامدی را به شکل خشن تلقی کرد و علی‌رغم اینکه کم‌کاری در ورزشکار ایرانی وجود داشت که سرش را بالا نیاورد و به همین خاطر ضربه به صورتش خورد و این حرکت نباید خشن تلقی می‌شد و یک کم کاری واضحی از سوی ورزشکار ایرانی وجود داشت. او ادامه داد: حامدی در چشم ما یک قهرمان است و تصمیم ظالمانه‌ای ضد ورزش عربستان گرفته شده ولی باز هم یک دستاورد بزرگ است. تصمیمات این چنینی باید به صورت گروهی گرفته شود نه اینکه فقط نظرات داور ترکیه‌ای لحاظ شود. در نهایت این یک دستاورد بزرگ برای عربستان است و این کشور نشان داد در سطح جهان می‌تواند حرفی برای گفتن داشته باشد.
ابراهیم القناس، رئیس سابق فدراسیون عربستان هم در صحبتی عنوان کرد: کاراته‌کای ایران از خلل قانونی استفاده کرد و توانست قهرمان شود. حامدی برای ما قهرمان است و افتخار بزرگی را برای ورزش عربستان به دست آورد.
محمد القحطانی قهرمان سابق کاراته عربستان هم گفت: تعجب کردم که این داور ترک برای بازی در این سطح بزرگ انتخاب شد و خیلی بهتر بود داور ژاپنی انتخاب می‌شد. کاراته‌کای ما قهرمان است و باید از لحاظ ذهنی خودش را ریکاوری کند و عمدی در آن ضربه نداشته و ما تأسف می‌خوریم که تصمیم به این صورت گرفته شد. ما به تلاش‌های مربی و کاراته‌کای خود افتخار می‌کنیم.
عماد المالکی قهرمان سعودی هم در صحبتی گفته: شدت ضربه را دکتر و داور تعیین می‌کند و بازیکن ایرانی فهمید که تنها فرصتش است و دیگر بلند نشد و تصمیم را بر عهده داور گذاشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی