[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

واکنش سریع‌ترین مرد جهان به شایعه دوپینگ، روزنامه شیراز نوین

ورزش 3/ مارسل جاکوبز، دونده تاریخ ساز ایتالیایی شایعات در مورد احتمال دوپینگ در المپیک را قویاً رد کرد.
لامونت مارسل جاکوبز یکی از ستاره‌های غیرمنتظره بازی‌های توکیو و اولین ایتالیایی تاریخ لقب گرفت که در مسابقات المپیک در سرعت 100 متر قهرمان شده است. او با ثبت رکورد 9.80 ثانیه و در شرایطی که کمتر کسی انتظارش را داشت به این موفقیت دست یافت.
اما در ماه‌های اخیر اتهاماتی در مورد استفاده از مواد دوپینگ زا توسط جیاکومو اسپاتزینی، متخصص تغذیه که در گذشته با جاکوبز کار می‌کرده وارد شده و از سوی برخی رسانه‌ها موفقیت بزرگ این ورزشکار زیر سؤال رفته است.
به همین دلیل برخی مدعی شدند شاید جاکوبز نیز دوپینگ کرده و اینگونه موفق به کسب مدال طلای المپیک شده است. اما در مصاحبه‌ای مدعی شد وقتی شنیده که عماکرد جیاکومو اسپاتزینی به دلیل استفاده از مواد دوپینگ زا مورد تحقیقات قرار گرفته، رابطه‌اش را با این متخصص تغذیه قطع کرده است.
مارسل جاکوبز گفت: «صادقانه می‌گویم که من درگیر این موضوع نیستم، زیرا از همان اولین لحظه‌ای که ما در مورد این اتفاق مطلع شدیم، همکاری خود با جیاکومو اسپاتزینی را متوقف کردیم. اما ما نگران نیستیم، در واقع فرد در شرایطی قرار داشت که خودش مقصر نبود. در پایان هم اسپاتزینی مجرم شناخته نشد و ما در این رابطه آرامش داریم.»
کاروان ورزشی ایتالیا با درخشش ستاره‌هایی مانند لامونت مارسل جاکوبز تاکنون 38 مدال کسب کرده که بالاتر از بهترین عملکرد آن‌ها در طول تاریخ با 36 مدال در بازی‌های رم در سال 1960 و لس آنجلس در سال 1932 بوده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی