[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

حرمت محرم، تکیه‌های مجازی ، روزنامه شیراز نوین

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت کرونا با اشاره به موج پنجم کرونا و افزایش تلفات در این زمینه، حضور هیئت‌های عزاداری در اماکن مقدسه مانند حرم حضرت شاهچراغ(ع) را ممنوع دانست و گفت: تأکید شده که هیئت‌های مذهبی بیشتر از ظرفیت فضای مجازی استفاده کنند و ادارات، دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌ها نیز ضمن سیاه پوش کردن محیط‌های اداری خود، در صورت درخواست هیئت‌ها، فضاهای باز خود را برای برگزاری مراسم‌های عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) در اختیار آنها قرار دهند.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، وی گفت: هم‌اینک از مجموع ۳۶ شهرستان این استان، ۳۳ شهرستان از جمله شیراز در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.
عبدالرضا قاسم‌پور افزود: شیراز، آباده، استهبان، اقلید، سروستان، بوانات، رستم، خرم‌بید، سپیدان، فسا، مرودشت، جهرم، خفر، داراب، زرین دشت، کوه‌چنار، کازرون، کوار، خنج، لارستان، گراش، لامرد، زرقان، اوز، پاسارگاد، بیضا، سرچهان، نی‌ریز، ممسنی، فیروزآباد، قیر و کارزین، خرامه و بختگان شهرستان‌های قرمز استان هستند.
وی ادامه داد: سه شهرستان ارسنجان، مُهر و فراشبند نیز در وضعیت نارنجی قرار دارند.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت کرونا، روند شیوع کرونا در این استان را صعودی دانست و گفت: در شرایط فعلی که در پیک پنجم کرونا قرار داریم، تعداد مبتلایان به کرونا در استان طی هفته گذشته تاکنون از ۵۰۰ نفر در روز به ۶۰۰ نفر رسیده و این آمار همچنان افزایشی است.
قاسم‌پور افزود: تعداد افرادی که هم‌اینک به شکل دائم و موقت در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان بستری هستند نیز چهارهزار و ۴۸۰ نفر است که ۲هزار و ۹۲۰ نفر بستری دائم و یک‌هزار و ۵۶۰ نفر نیز بستری موقت هستند.
او اظهار داشت: تعداد روزانه فوتی‌ها در استان به طور متوسط به ۳۰ نفر رسیده و درصد مثبت شدن تست‌ها نیز ۴۰ درصد است.
قاسم‌پور گفت: ضریب اشغال تخت‌ها در بخش‌های عادی به ۱۰۹ درصد و در بخش‌های ویژه به ۸۶ درصد رسیده و هم‌اینک ۳۸۳ نفر در بخش‌های ویژه مراکز درمانی استان بستری هستند.
وی ضمن تأکید بر لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در برپایی مراسم‌های دهه محرم گفت: امسال با استفاده از تجربه سال گذشته، می‌کوشیم که تمام مراسم‌ها به شکل پرشور و دستورالعمل‌ها به شکل دقیق و کامل اجرایی شود.
او اظهار داشت: در برپایی این مراسم‌ها مسئله سلامت شهروندان به عنوان یک اصل اساسی و مورد تأکید رهبر معظم انقلاب در اولویت قرار دارد و تمام دستورالعمل‌ها باید در برگزاری و برپایی مراسم‌ها حفظ شود.
معاون استانداری فارس گفت: مراسم‌های دهه محرم در فضاهای باز با یک سوم ظرفیت و در فضاهای بسته با سقف ۶ متری با یک چهارم ظرفیت و حداکثر ظرف ۲ ساعت برگزار می‌شود.
قاسم‌پور گفت: برگزاری مراسم‌های خاص مانند تعزیه و شیرخوارگان و همچنین انجام هرگونه پذیرایی در این ایام ممنوع است و توزیع نذورات هم باید به شکل خام و بسته‌بندی شده انجام شود.
او بیان کرد: تمام عزاداران و متولیان برگزاری موظف اند که از ابتدا تا انتهای مراسم‌ها حتماً از ماسک استفاده کنند. وی، حضور هیئت‌های عزاداری در اماکن مقدسه مانند حرم حضرت شاهچراغ(ع) را ممنوع دانست و گفت: تأکید شده که هیئت‌های مذهبی بیشتر از ظرفیت فضای مجازی استفاده کنند و ادارات، دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌ها نیز ضمن سیاه پوش کردن محیط‌های اداری خود، در صورت درخواست هیئت‌ها، فضاهای باز خود را برای برگزاری مراسم‌های عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) در اختیار آنها قرار دهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی