[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۹
  • دوره جدید

رئیس دادگستری شهرستان گراش منصوب شد، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی فرمانداری گراش، جلسه تکریم و معارفه رئیس دادگستری شهرستان گراش با حضور حسین حسین‌زاده نماینده شهرستان‌های لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی مدیرکل دادگستری استان فارس، مجید غلام‌پور فرماندار گراش، سید مصطفی بحرینی دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس، معاونین قضایی، مالی و پشتیبانی و ریاست حفاظت اطلاعات دادگستری فارس، امام جمعه ارد، امام جمعه موقت گراش، رؤسای دستگاه قضا در جنوب استان فارس، مسئولان دستگاه‌های اجرایی شهرستان و خیران و معتمدان در سالن اجتماعات شوری برگزار شد.
سید رحیم روان‌بین ۱۳ مردادماه ۹۷ به عنوان رئیس دادگستری شهرستان گراش منصوب شد. او بعد از سه سال حضور در گراش به عنوان رئیس دادگستری، به لارستان رفت. عباس شریعتی، جانشین او، متولد سال ۵۶ شهر دبیران شهرستان زرین‌دشت است. شریعتی کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم‌شناسی است و سابقه ۱۲ساله قضایی دارد. شریعتی تا سال ۹۵ رئیس دادگاه بخش جویم بود. رئیس شعبه ۱۰۱ دادگستری شهرستان داراب و مستشار دادگاه کیفری یک استان، از سمت‌های شریعتی پیش از حضور در گراش بود. 
حجت الاسلام و المسلمین موسوی در این آیین ضمن برشمردن جرائم و دعاوی پرتعدد در شهرستان گراش بر تمرکز و برنامه ریزی مسئولان در راستای پیشگیری از آسیب‌های ناشی از این گونه پرونده‌ها و حل اختلافات در شورا‌های حل اختلاف تأکید کرد. وی افزود: متأسفانه پس از پرونده موصوف به سبز مطهر، شاهد شکل گیری مجدد یک پرونده کثیرالشاکی دیگر در این شهرستان هستیم که ضمن رسیدگی سریع به آن لازم است مردم نسبت به شکل گیری چنین پرونده‌هایی هوشیار باشند و مجموعه قضایی نیز با آگاهی بخشی از وقوع چنین جرائمی پیشگیری کند. رئیس کل دادگستری استان فارس تصریح کرد: زندان تنها جای مجرمان خشن و جرائم مهمی است که باعث سلب آرامش از جامعه می‌شوند و باید زمینه عدم حضور یا آزادی سایر محکومان مالی و غیرعمد از زندان با کمک خیران فراهم شود.
در این مراسم از تلاش‌های سه ساله سید ابراهیم روان بین تقدیر و قاضی عباس شریعتی با حکم رئیس قوه قضائیه به عنوان رئیس جدید این حوزه قضایی منصوب و معرفی شد. مجید غلام‌پور فرماندار گراش نیز دراین جلسه با اشاره به ظرفیت‌های این شهرستان در بخش‌های مختلف، گفت: مردم شهرستان گراش تعامل خوبی با مجموعه دولت و دستگاه‌های اجرایی دارند که این مهم سبب شده تا اتفاق‌های خوبی در این شهرستان رقم بخورد. وی با اشاره به نقش و تعامل مردم در برقراری امنیت، افزود: مردم نقش سازنده‌ای در برقراری نظم و امنیت پایدار جامعه دارند. فرماندار گراش تصریح کرد: مردم گراش مردم مومن و ولایت‌مدار و همواره در امور خیر و انفاق از پیشگامان هستند.
فرماندار گراش با بیان اینکه برای حل مشکلات جامعه تعامل دستگاه قضایی و اجرایی لازم است، خاطرنشان ساخت: در شهرستان گراش تعامل خوبی بین دستگاه قضا و اجرایی است که حاصل آن رفع مشکلات مردم است و اقدامات خوبی در راستای پیشبرد اهداف توسعه‌ای شهرستان 
انجام می‌گیرد.
مجید غلام‌پور با بیان اینکه این شهرستان از امن ترین مناطق استان است، افزود: شهرستان گراش یکی از شهرستان‌های امن استان فارس در سایه تعامل و همکاری اعضای شورای تأمین است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی