[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۵
  • دوره جدید

اجرای نیت خیران مدنظر است، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز، سید عبدالرضا دستغیب با اشاره به تاریخچه تشکیل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز، بیان کرد: هفت سال پیش این مجمع برای اولین بار در شیراز بنا گذاشته شد و امروز به درختی تنومند تبدیل شده که شهروندان از ثمره آن استفاده می‌کنند.
او با تصریح اینکه به بعضی از نیازهای شهر با راه‌اندازی این مجمع پاسخ داده شده است، افزود: تاکنون نزدیک به ٥٤ طرح فرهنگی و شهرسازی در شیراز توسط این مجمع با ارزش ریالی بیش از ۱۳۲میلیارد تومان با تأمین زمین پروژه از سوی شهرداری و ورود خیران اجرایی شده که طی هفت سال گذشته کم نظیر بوده است. 
مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز، وجه تمایز این مجمع نسبت به دیگر مجامع خیر را پاسخ به نیازهای مدیریت شهری ذکر و خاطرنشان کرد: اجرای نیت و سلیقه خیران در این مجمع مدنظر است. دستغیب تصریح کرد: اقدامات فرهنگی نسبت به شهرسازی ارجح‌تر است؛ چراکه ضرورت کار فرهنگی در کشور از اهمیت والایی برخوردار است. اولویت کار فرهنگی در حوزه مسائل شهری و شهروندی نیز در این مجمع بر فرهنگ ترافیک و احیای این فرهنگ در راستای ایجاد نظم و جلوگیری از تصادفات شهری، در اولویت قرار گرفت. دستغیب با تصریح بر اینکه کتاب ستون فرهنگ است و در صورت ترویج آن شاهد تأثیر آن در دیگر موارد فرهنگی کشور خواهیم بود، عنوان کرد که تبادل کتاب در سرای یار مهربان نیز انجام می‌شود.
او با بیان اینکه این سراها به صورت مردمی و شبانه روزی اداره می‌شود، از طرح پیوند با کتاب به عنوان یکی دیگر از اقدامات شاخص این مجمع متبوع یاد کرد و افزود: این طرح نیز در راستای سرای یار مهربان در مکان‌های پرتردد اجرایی شده و با برچسب زدن کتاب‌ها، از شهروندان خواسته می‌شود که پس از مطالعه، آن را در اختیار فرد دیگری قرار دهند. 
مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز ادامه داد: سرای فرهنگ مهربانی نیز که در پی دیوار مهربانی ایجاد شد، یک ورژن جدید و سازمان یافته همان دیوار مهربانی است که در چهار منطقه از شیراز در بلوار شهید چمران، بلوار مدرس، میرزای شیرازی و بلوار رحمت تقاطع رضوان راه‌اندازی شده است. مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز، تکمیل پروژه فرهنگی ورزشی چندمنظوره ماهان را که شامل استخر، سونا، کتابخانه و اداره ناحیه شهرداری خوابگاه ورزشی است، از دیگر پروژه‌هایی عنوان کرد که به همت یک خیر نیک اندیش در دست احداث است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی