[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۸
  • دوره جدید

به حقیقت بدهکار نمانیم، روزنامه شیراز نوین

  شیرازنوین - گروه فرهنگ
مدیران ارشد فارس هفته خبرنگار را به اصحاب رسانه تبریک گفتند. هفته‌ای که اهالی خبر فرصتی می‌یابند اندکی از دردها و غصه‌ها و مشکلاتی بگویند که مثل صبر مردم در آستانه سرریز شدن است. از روزهایی که در کشاکش ویروس مرگبار در تجمعات شلوغ می‌گذرانند و از ناملایماتی که مظلومانه بر دوش می‌کشند. شاید قدردانی معنوی مدیران بتواند مرهمی ‌بر همه دردهایی باشد که هیچ کس از آن خبر ندارد جز خبرنگار و خبرنگار. در ادامه نظرات جمعی از مدیران ارشد فارس را پیرامون هفته خبرنگار مرور می‌کنیم.
 حمید جورکش - شهرداری شیراز
از خبرنگار شدن تا خبرنگار ماندن، مسیری طولانی است که پیمایشِ آن، قلمِ درستکار و همت بلند می‌خواهد. خبرنگار، چشم‌انداز خالص و نفیسی می‌خواهد که از دریچه وجدان بر رویدادها نظاره‌گر باشد تا به حقیقت، بدهکار نماند. بینش و دانشِ خبرنگاران و عکاسان خبری شیراز که الفبای ترقی را در کلمه و قاب و رویداد یافته‌اند بر هیچ‌کس پوشیده نیست؛ آنان اقسامِ اخبار حوزه شهری را با نیک‌اندیشی و امانت‌داری منتشر می‌کنند و آگاهی بخشی را با شرافتِ حرفه‌ای می‌آمیزند. هفدهم مردادماه، دستاویزی گران‌بها برای قدردانی از خبرنگاران و تفسیرِ جایگاه آن‌هاست. در این زمانه رسالت خبرنگار شهری پر رنگ‌تر از همیشه است. انتخاب با ماست که کلان‌شهر زیبای شیراز را با اصالت‌های ماندگارش همچون دروازه قرآن، شاهچراغ(ع)، مسجد نصیرالملک در پرتو فرهنگ و شعر و ادبیات و هنر و تعامل و همزیستی مسالمت آمیز با حافظ و سعدی پررنگ‌تر سازیم. این رسالت خبرنگاران حوزه شهری است تا با فانوس افکار عمومی ‌مسیر روشنی را در برابر مدیران قرار دهند. روزتان مبارک تلاشگران خستگی ناپذیر...
 جمال رازقی- اتاق بازرگانی فارس
هفدهم مرداد سالروز شهادت خبرنگار شهید محمود صارمی ‌و بزرگداشت مقام خبرنگار است. روز خبرنگار روز پاسداشت تلاش‌های بی وقفه انسان‌هایی است که با قلم خود آزادی، پیشرفت و آگاهی را برای مردم به ارمغان می‌آورند.خبرنگاران به عنوان نمایندگان مردم، بی‌طرفانه و فارغ از جناح‌بندی‌های سیاسی از جان خود مایه گذاشته و به منظور شفاف‌سازی رویدادها جهت دانایی، آگاهی، پیشرفت و توسعه مردم و جامعه تلاش می‌نمایند و با فعالیت حرفه‌ای و شریف بر جایگاه خود ارزش می‌آفرینند.خبرنگاران به عنوان راویان اخبار، رویدادها، دیدگاه‌ها و همچون تحلیلگران حوزه‌های مختلف، مسئولیت مهمی ‌در جامعه بر عهده دارند و با برخورداری از دانش و اطلاعات دقیق می‌توانند موجبات تنویر افکار عمومی را ‌فراهم آورند. حضور پاسداران سنگر رسانه در حوزه اقتصاد به عنوان یکی از شاخص‌های مهم در عرصه اقتصاد جهانی و فضای کسب و کار می‌باشد و جای افتخار است که خبرنگاران و روزنامه نگاران در ایران تلاش‌های ارزشمند و مهمی ‌در این زمینه انجام داده‌اند.خبرنگاران با مجاهدت‌های بی‌بدیل خود به صورت شبانه‌روزی در صحنه‌های مختلف سرنوشت‌ساز جامعه در جهت اطلاع‌رسانی دقیق، صحیح و شفاف تلاش می‌نمایند و از آنجایی که به دنبال بیان حقیقت و انعکاس واقعیت‌ها می‌باشند همواره شایسته تکریم‌اند و فعالیت آن‌ها موجب دلگرمی ‌مردم خواهد بود. ما در اتاق بازرگانی فارس همواره ارتباط با خبرنگاران و اصحاب رسانه را بر خود واجب دانسته‌ایم و همیشه از حضور، ارتباط و گفت‌وگو با خبرنگاران در فضای اقتصادی کشور و استان و پیشبرد اهداف عالی اتاق فارس بهره برده‌ایم و به طور قاطع می‌گویم صداقت و دلسوزی اکثریت خبرنگاران اقتصادی استان بسیار ارزشمند است و آن را ارج می‌نهم و همواره تلاش می‌کنیم از نظرات کارشناسی آن‌ها در راستای توسعه اقتصادی استان استفاده شود. اینجانب به نمایندگی فعالان اقتصادی و اعضای اتاق بازرگانی فارس به مناسبت هفدهم مرداد روز خبرنگار، وظیفه خود می‌دانم از زحمات اصحاب رسانه به‌ویژه خبرنگاران استان فارس که بی‌وقفه در راستای توسعه اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار استان تلاش می‌کنند تشکر و قدردانی نموده و روز خبرنگار را به تمام اصحاب رسانه و خبرنگاران تبریک می‌گویم. قلم‌تان پایدار و موفق و سلامت باشید.روزتان مبارک و فرخنده.
 سهراب مختاری- اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس در پیامی ‌فرارسیدن هفدهم مردادماه روز «خبرنگار» را تبریک گفت و افزود: خبرنگاری آمیخته به عشق و تلاشی مقدس است که رشد و ارتقای امید به ساختن فرداهای روشن‌تر را نوید می‌دهد و چه بسا امروز حفاظت از فضای فکری جامعه که در گرو قلم رویدادنگاران صادق است اهمیتی فراتر از دفاع فیزیکی دارد. در پیام سهراب مختاری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس به مناسبت 17 مرداد روز خبرنگار آمده است:«ن وَالْقَلَمِ وَمَا یَسْطُرُونَ».خبرنگاران از دیرباز در رسالتی استثنایی و تکریم برانگیز، به عنوان وجدان بیدار و ذهن آگاه جامعه، ایفاگر نقشی ماندگار و تاریخ‌ساز بوده‌اند. هفدهم مردادماه هر سال فرصتی است که از زحمات اصحاب قلم، وقایع نگارانی که آگاهی می‌دهند و صداقت و حقانیت نوشته‌شان است قدردانی شود. فرارسیدن ۱۷ مردادماه که در تقویم به نام روز خبرنگار مزین شده فرصت مغتنمی ‌برای ارج نهادن به تلاش خبرنگاران و انسان‌های فرهیخته‎ای است که با نگرش عمیق به رخدادها و به دنبال آن حفظ انسجام و آرامش عمومی ‌به بیان حقایق می‌پردازند؛ خبرنگاران خاضعانه و بی‌ادعا همچون چراغی هدایت‌گر و متواضعانه با هدف روایت حقیقت، بیرق آگاهی بخشی را بر دوش کشیده و در راستای پاسداری ‌و حراست از اندیشه‌ها از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کنند؛ به راستی که رسالت اصحاب رسانه بسیار خطیر و حساس است و این نیک‌اندیشان بلند نظر نیز تجسم امانت، مسئولیت، تعهد و دلسوزی و چشم بینا، زبان صادق، صریح و گویای مردم در تمامی ‌عرصه‌ها هستند. بدون شک خبرنگاران طلایه‌داران جبهه آگاهی و وجدان بیدار جامعه هستند و برای اطلاع‌رسانی صحیح، دقیق و سریع حوادث و رخدادها تلاش می‌کنند؛ امید است در راستای هدایت افکار عمومی ‌و هموار کردن راه پیشرفت از هیچ کوششی فروگذار نکنند. خبرنگاران فرهیخته حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس امروز در خط مقدم جنگ اقتصادی و در زیر شدیدترین تحریم‌های تاریخی، همچنان مقتدر و خستگی‌ناپذیر ایستاده‌اند و همین مقاومت جانانه، خواب را از چشمان دشمنان ربوده و باعث شده تا آنان نیز در بوق‌های تبلیغاتی خویش بیش از پیش بدمند تا در صفوف متحد و همدلانه ما رخنه ایجاد کنند. اینجانب ضمن گرامیداشت هفدهم مردادماه؛ سالروز شهادت «محمود صارمی‌خبرنگار فقید خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا)» و روز خبرنگار از تلاش‌های بی‌وقفه خبرنگاران در عرصه خبر خصوصاً در ارتباط با اطلاع‌رسانی صحیح، شفاف و آموزش در رابطه با مقابله با شیوع ویروس کرونا در جامعه بزرگ کارگران، تعاونگران و کارفرمایان قدردانی می‌کنم؛ تلاش‌های خبرنگاران در این عرصه بر کسی پوشیده نیست چه بسا بسیاری از خبرنگاران بر اثر ابتلا به این ویروس منحوس با مشکلاتی نیز روبه‌رو شدند و سلامتشان به خطر افتاد اما از تلاش‌های خستگی ناپذیر دست نکشیدند و به این جهت از اقدامات ارزشمند تمامی‌خبرنگاران و نقش مؤثر آنان در جامعه قدردانی می‌کنم که انصافاً شایسته بهترین تکریم‌ها هستند.
 مسعود طهماسبی- شهرداری شیراز
هفدهم مردادماه -روز خبرنگار- بی‌تردید یکی از مهم‌ترین روزها در تاریخ مدنی مردم ایران‌زمین است. روزی برای پاسداشت آگاهی و خرد جمعی؛ به‌راستی این روز، روز زنان و مردانی است که در راه نشر حقایق و تحلیل وقایع از خویش گذشته‌اند تا خورشیدی در پس ابرها نماند. روز خبرنگار را به شما بزرگواران تبریک عرض نموده و از تلاش‌هایتان در عرصه اطلاع‌رسانی تقدیر می‌نمایم.
 رحمانیان- سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس
پیش از ورود تلویزیون به خانه‌ها، پیش از اختراع دوربین‌های پیشرفته، این خبرنگاران و روزنامه‌‌نگاران بودند که امکان آن را فراهم می‌کردند تا مردم کشور از اتفاقات آن با خبر شوند، خبرنگاران و روزنامه نگاران بودند که آنچه بوده‌ایم و آنچه کرده‌ایم را در حافظه تاریخ ثبت کردند. قلم زدن‌مان، قدم زدن‌مان در سرزمین زیبای آرمان‌هاست و پرگشودن تا قاف، یادمان باشد لیکن برای رسیدن به قاف و حقیقت آرمان‌ها باید سیمرغ شویم تا پرگشودنمان، رسیدن باشد‌، باز هم قلم بهانه‌ای شد تا ذهنمان را از قید کلمات بی‌شمار رها کرده و جسورانه در بیکران دنیای خبر خلاصه شویم، با این امید که خستگی ناپذیر فعالیت خود را ادامه دهید. روز خبرنگار بر تلاشگران عرصه اطلاع رسانی و خبر مبارک باد.
 فرج زاده- شهرداری صدرا
روز خبرنگار روز تقدیر از زحمات کسانی است که با مسئولیت و آزادی و تحمل سختی‌های فراوان به نگاشتن حقایقی می‌پردازند که رشد و توسعه جامعه را ثمر می‌بخشد و همواره به مثابه دیده‌بانان امین جامعه در عرصه‌های مختلف پرچم آزادی، آگاهی و امید را افراشته‌اند. روز بزرگداشت مقام خبرنگار و اصحاب رسانه را که روز احترام به حقوق ملت در دسترسی به اطلاعات صحیح فوری و مناسب است تبریک عرض می‌نمایم.
 یارمحمدی - سپاه فجر استان فارس
هفدهم مردادماه سالروز شهادت خبرنگار مجاهد و حماسه نگار محمود صارمی ‌فرصتی گرانسنگ برای پاسداشت مقام و منزلت حرفه خبرنگاری و تجلیل از اصحاب رسانه است. اینجانب با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عرصه اطلاع‌رسانی، به‌خصوص شهید والامقام محمود صارمی، ‌فرارسیدن روز خبرنگار را تبریک عرض می‌نمایم و سلامتی و توفیق روزافزون برای خبرنگاران از محضر حق‌تعالی آرزومندم.
 محمدرضا فتوت - سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس
جان نباشد جز خبر در آزمون- هر که را افزون خبر، جانش فزون- امروز، روز تقدیر از همکاران، دوستان توانا و اندیشمند من است. همراهان خوب و صمیمی ‌خودم، از اینکه در آموزش همگانی و اطلاع‌رسانی جهت ارتقاء سواد رسانه‌ای جامعه یار و یاور سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس هستید از تک تک شما عزیزان ممنون. خبرنگاران به راستی تجسم امانت، مسئولیت، تعهد، دلسوزی و وظیفه‌ اند. هفته خبرنگار بر تمامی ‌فعالان رسانه‌ای استان فارس، خبرنگاران عزیز و عکاسان و تصویربرداران بزرگوار مبارک
 لیدا حیدری - خبرنگار
 به این روز از ماه که می‌رسم بی‌اختیار بغض می‌کنم، هر سال بدتر از پارسال، دیروز‌ها بهتر بود، هر چه بیشتر می‌گذرد و هرچه صندلی خبرنگاران به مدیر‌ها نزدیک‌تر می‌شود کار سخت‌تر و حتی غیر ممکن‌تر می‌شود. در این روز بسیاری از دوستان و همکاران به صورت پیام یا چهره به چهره تبریک گفتند، تبریکی که من آن را تقدیم به خانواده‌ام می‌کنم که مونس تنهایی‌ها و نوشته‌های من هستند و به خاطر شغلم از خیلی خواسته‌هایشان گذشته‌اند تا من بتوانم به راحتی واژه‌ها را کنار هم بچینم و به رشته تحریر در بیاورم. امروز برای خانواده‌ام می‌نویسم که روح خسته و پر استرس من را با لبخند غرق شادی می‌کنند تا من توانمندتر از گذشته به کارم ادامه دهم؛ آری من این روز را به خانواده‌ام تبریک می‌گویم که در کنار همه مشکلات فضایی را فراهم کردند تا بتوانم بنویسم. باید عاشق باشی تا بتوانی خبرنگار شوی. من این روز را به همه خبرنگاران و خانواده آن‌ها  که تنها خود خبرنگاران می‌دانند چه مشکلاتی را به دوش می‌کشند، صمیمانه تبریک می‌گویم.
 سید محمد پشاپو- بیمه سلامت فارس
روز خبرنگار، روز کسانی است که دانستن را حق مردم می‌دانند و متعهدانه و صادقانه برای احقاق آن، جهادی ماندگار را رقم زده‌اند و با هدف روایت حقیقت، بیرق بزرگ «آگاهی بخشی» را  بر دوش کشیده و خاضعانه و بی‌ادعا وجود خویش را چراغ راه جامعه کرده‌اند. روز خبرنگار بر شما تلاشگران بی‌ادعای عرصه خبر و رسانه مبارک.
 گل آفرین زارع- حفاظت محیط زیست فارس
اقتضای جان چو ای دل آگهی است - هرکه آگه‌تر بود جانش قوی است. در بیکران دنیای «خبر» صلح با طبیعت و صلح با زندگی رهاورد قلم‌های روان و تفکر سبز شماست. درود بر شما که با عشق به زیست بوم ارزشمند کشور شایسته عنوان #محیط بان_ رسانه‌ای شده و اندیشه و ذهنتان را خانه مهر به محیط زیست کرده‌اید. 
اینجانب به سهم خود این روز خجسته را خدمت شما خبرنگاران عزیز و فعالان عرصۀ اطلاع‌رسانی تبریک می‌گویم  و از تلاش و همراهی شما عزیزان در فرهنگ‌سازی وآگاهی بخشی به اقشار مختلف جامعه و انعكاس اخبار و رویدادهای محیط زیستی قدردانی می‌نمایم. امیدوارم با تداوم همکاری‌ها و تعاملات سازنده، شاهد افزایش سطح آگاهی جامعه در حوزه محیط زیست باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی