[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۸
  • دوره جدید

ایمان سبز ؛ ظرفیتی جدید برای فوتبال شیراز، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - شیرازنوین
تیم فوتبال ایمان سبز شیراز امشب به پایان راه خود در مسابقات لیگ دسته سوم فوتبال کشور خواهد رسید. این تیم که هفته گذشته در زمین تیم سپاهان نوین ایذه با تساوی بدون گل متوقف شد، دیگر نه خطر سقوط را احساس می‌کند و نه شانسی برای صعود دارد. بنابراین شاگردان فرزین زارع امروز در ورزشگاه شهید دستغیب شیراز، دیداری تشریفاتی را برابر صدرنشین مقتدر این گروه یعنی ون پارس نقش جهان برگزار خواهند کرد.
تیم ون پارس با اختلاف زیاد نسبت به سایر تیم‌ها، توانست خیلی زودتر جواز حضور در مسابقات فصل آینده لیگ دسته دوم را به دست آورد. این تیم اصفهانی در یازده دیدار از 17 دیدار گذشته‌اش به پیروزی رسید و تا پیش از بازی امشب، تنها سه تساوی و سه شکست در کارنامه دارد. 
اما نماینده شیراز در این فصل 6 بار به پیروزی رسید و حالا با 25 امتیاز تیم چهارم جدول است. آن‌ها شانسی برای بهتر کردن رتبه‌شان در روز پایانی ندارند و فقط ممکن است یک پله سقوط را تجربه کنند که البته آن در سرنوشت‌شان تأثیری نخواهد داشت. 
سرمربی تیم جوانان ایمان سبز در گفت‌وگو با شیراز نوین، آینده این باشگاه را خوب توصیف کرده و می‌گوید: مهندس غلامی ‌مالک باشگاه به صورت کاملاً خصوصی برای این تیم هزینه می‌کند. سال گذشته حدود ده میلیارد تومان برای رده‌های مختلف این باشگاه هزینه شده و در این روزگار، سخت است مشابه چنین شخصی را پیدا کنید که بدون هیچ چشمداشتی، بدون اینکه یک ریال از هیچ بازیکنی پول گرفته باشد، بیاید این گونه سرمایه‌اش را در اختیار ورزش شهر قرار دهد. حضور ایشان برای ما و کل فوتبال شهر، نعمت است.
امین شهیدزاده درباره وضعیت تیم جوانان نیز گفت: ما سال گذشته در لیگ برتر سوم شدیم. با اینکه اولین سال حضورمان بود اما توانستیم بالاتر از تیم‌های باسابقه‌ای همچون تراکتور تبریز، شاهین بوشهر، ذوب آهن اصفهان، مس کرمان و گل گهر سیرجان به نیمه نهایی برسیم. در نیمه نهایی هم بازی رفت را در شیراز پیروز شدیم اما متأسفانه در اصفهان به سپاهان باختیم. اما این برای اولین بار در ده سال گذشته بود که یک تیم از استان فارس به جمع 4 تیم برتر جوانان کشور می‌رسد. همگی بچه‌ها هم اهل استان فارس هستند و هیچ بازیکنی از خارج استان نداشتیم.
وی افزود: هم‌اکنون در حال بستن تیم برای حضور پرقدرت در فصل جدید لیگ برتر هستیم که از مهرماه آغاز خواهد شد.  البته از تیمی‌که سال گذشته داشتیم، اکثر نفرات به رده سنی امید رسیده‌اند و تنها چند بازیکن در تیم جوانان باقی مانده‌اند. چند بازیکن تیم جوانان سال گذشته نیز هم اکنون در ترکیب ثابت تیم بزرگ‌سالان ایمان سبز و  در لیگ دسته سوم کشور بازی می‌کنند.
شهیدزاده درباره پیشینه فوتبالی خود می‌گوید: تنها 29 سال سن دارم و خیلی زود به جرگه مربیان وارد شدم. هفت هشت سال در لیگ یک و در تیم‌هایی مثل نفت مسجدسلیمان، پاس همدان، داماش گیلان، شهرداری یاسوج و پیام مخابرات شیراز، زیر نظر مربیانی چون امیرحسین پیروانی، مارکار آقاجانیان، داوود مهابادی و عبداله ویسی بازی کردم. ضمن اینکه عضو تیم‌های ملی نوجوانان و جوانان هم بودم اما مصدومیت‌ها و برخی مشکلات باعث شد تا فوتبال را کنار گذاشته و به عرصه مربی‌گری وارد شوم.
سرمربی تیم جوانان ایمان سبز، صعود فجرسپاسی به لیگ برتر را اتفاقی بزرگ برای فوتبال شیراز توصیف کرد و گفت: وقتی یک تیم از یک استان وارد لیگ برتر شود، همه چیز رنگ و بوی فوتبالی به خود می‌گیرد و نگاه‌ها به استان تغییر می‌کند. حالا حتی خود ما هم راحت‌تر بازیکن جذب می‌کنیم چون خیلی از بازیکنان دوست دارند در شیراز بازی کنند تا شاید مربیان و مسئولان تیم فجرسپاسی آن‌ها را ببینند. 
به گزارش شیراز نوین، اگرچه تیم فوتبال ایمان سبز نتوانست جواز صعود به لیگ دسته دوم فوتبال کشور را دریافت کند، اما زمزمه‌هایی جدی مبنی بر خرید امتیاز توسط مالک این باشگاه و حضور در لیگ دسته دوم فوتبال کشور به گوش می‌رسد، اتفاقی که می‌تواند برای فوتبال شیراز، ظرفیت خوبی ایجاد کند و سال آینده در هر یک از لیگ‌های برتر، دسته اول و دسته دوم، شاهد یک نماینده از این شهر در فوتبال کشور باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی