[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

محرومیت قلعه نویی و الهویی نصف می‌شود، روزنامه شیراز نوین

امروز حکم کمیته انضباطی در خصوص سعید الهویی و امیر قلعه نویی صادر و محرومیت 2 و 3 ماهه این مربیان ابلاغ شد اما گل‌گهر امید دارد از استیناف برای سرمربی و مربی خود تخفیف بگیرد!
طبق اعلام کمیته انضباطی، امیر قلعه نویی به مدت سه ماه و سعید الهویی نیز به مدت یک ماه محروم شدند اما در حکم اعلامی ‌زمان اجرای آن مشخص نشده است. پس از صحبت‌های همان شب امیر قلعه نویی بعد از دیدار با استقلال، خود گل‌گهری‌ها نیز پیش‌بینی می‌کردند که قلعه نویی و دستیارش برای مدتی محروم شوند، البته آن زمان گفته می‌شد این محرومیت برای قلعه نویی به مدت 3 تا 5 مسابقه است اما حکم اعلامی ‌سنگین‌تر از آن چیزی بود که سیرجانی‌ها فکر می‌کردند.
با این تفاسیر اگر این حکم بدون تغییر از همین امروز لحاظ شود، قلعه نویی تا 18 آبان و الهویی نیز تا 18 مهر محروم هستند و در این صورت طبق ادعای سازمان لیگی‌ها اگر شروع فصل جدید لیگ برتر را تاریخ 2 مهر‌ماه در نظر بگیریم، الهویی یک بازی را از دست می‌دهد و قلعه نویی نیز به احتمال زیاد 4 بازی تیمش را از دست می‌دهد.
خوش شانسی گل گهری‌ها این است که تیم ملی 15 و 20  مهرماه در امارات با تیم ملی این کشور و در تهران با کره جنوبی بازی می‌کند (در صورتی که کنفدراسیون فوتبال آسیا میزبانی را به ما بدهد) با احتساب این دو بازی تیم ملی، سازمان لیگ اگر قصد داشته باشد طبق وعده‌اش از همان ابتدای مهر بازی‌ها را آغاز کند، احتمالاً یک هفته از بازی‌های لیگ بیست‌ویکم در روزهای ابتدایی مهرماه برگزار می‌شود و پس از آن بازیکنان به اردوی تیم ملی می‌روند. در این صورت الهویی فقط همان هفته اول را از دست می‌دهد و می‌تواند پس از پایان اردوی تیم ملی، تیمش را همراهی کند و قلعه نویی نیز تقریباً چهار هفته از لیگ را باید دور از تیمش سپری کند. اگر هم لیگ برتر بعد از دو بازی تیم ملی مقابل امارات و کره جنوبی آغاز شود، الهویی دیداری را از دست نمی‌دهد اما قلعه نویی از اواخر مهر تا اوایل آبان که تیم ملی دوباره برای بازی‌های 20 و 25 آبان به اردو برود، 3 بازی گل‌گهر را از دست خواهد داد.
در همین راستا شنیدیم مدیران گل‌گهر برای اعتراض پرونده را به کمیته استیناف می‌برند و استدلال سیرجانی‌ها هم این است؛ با توجه به این که اتفاقات و صحبت‌های قلعه نویی و الهویی به فصل 99-00 مربوط بوده، نباید روی سرنوشت فصل بعدی این تیم تأثیر بگذارد. مدیران سیرجانی قصد دارند با همین رویکرد حکم را از حالت اجرای قطعی به حالت تعلیقی دربیاورند و در صورت تکرار  تخلفات این احکام اجرا شود.
یکی از کارشناسان حقوقی در مورد این قضیه به طرفداری گفت؛ اگر باشگاه گل‌گهر برای اعتراض به کمیته استیناف برود و خواهان تخفیف به سرمربی و مربی‌اش شود، این کمیته می‌تواند نصف مدت زمان هر کدام از این محرومیت‌ها را تعلیقی کند، یعنی قلعه نویی 1.5 ماه و الهویی 1 ماه از هدایت تیم محروم می‌شوند.
در حکم کمیته انضباطی هم آمده است؛ گل‌گهر، قلعه نویی و الهویی می‌توانند تا 7 روز از صدور رأی، پرونده را به کمیته استیناف ببرند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی