[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

شرق فارس محور توسعه، روزنامه شیراز نوین

اصغر فرودی معاون استاندار و فرماندار ویژه داراب، به همراه مدیران کل بنیاد مسکن فارس، راهداری و  آبفا به دعوت عسکری نماینده مردم شهرستان از دهستان کوهستان بخش رستاق بازدید نمودند. زمانی مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس در این بازدید بیان داشت: محور توسعه و محرومیت‌زدایی در  شهرستان‌های شرق فارس شکل گرفته است.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، در این بازدیدها  مسائل و مشکلات مربوط به بنیاد مسکن در حوزه عمران روستایی، بازسازی و بهسازی مسکن روستایی با حضور زمانی مدیرکل بنیاد مسکن فارس، حمیدی معاون عمران روستایی بنیاد مسکن فارس و حسن زاده مدیر بنیاد مسکن داراب بررسی گردید.
عطاءالله زمانی در حاشیه این بازدید افزود: 106میلیارد ریال اعتبار برای بازنگری طرح‌های هادی اختصاص خواهد یافت و تا پایان امسال این طرح‌ها عملیاتی خواهد شد. بخش قابل توجهی از این اعتبارات به شهرستان داراب اختصاص یافته است.
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس با بیان اینکه ۲هزار و ۴۰۰روستای بالای ۲۰ خانوار در این استان طرح هادی روستایی دارند، گفت: بسیاری از روستاها  نیازمند تأمین اعتبار و بازنگری هستند که تأمین اعتبار این طرح‌ها با پیگیری و همراهی نمایندگان مجلس میسر می‌شود. دهستان کوهستان نیز از جمله مناطقی است که با داشتن قابلیت توسعه گردشگری باید بیشتر مورد توجه باشد. وی اضافه کرد: بازنگری طرح‌های هادی روستایی، زمینه اسکان جدیدی را در روستاها ایجاد می‌کند.  اسکان جدید در روستاها انگیزه کار و تأمین معیشت و حفظ جمعیت روستایی را فراهم می‌نماید. در غیر این صورت روستاییان به ناچار با تغییر کاربری و تخلف در ساخت و سازها زمینه سکونت در این مناطق را ایجاد می‌کنند؛ در حالی که بازنگری در طرح‌های هادی زمینه سکونت قانونمند و افزایش جمعیت در روستاها و حتی مهاجرت معکوس را رقم می‌زند.
زمانی همچنین از تهیه 39 طرح هدف گردشگری و یک طرح بهسازی بافت با ارزش روستایی در سال جاری با اعتباری معادل 31هزار و 260میلیارد ریال خبر داد و گفت: احیای بافت با ارزش روستایی و همچنین توجه به گردشگری روستایی که در شهرستان ممسنی نیز شاخص‌های قابل توجه ثبت کرده، از اولویت‌های اصلی بنیاد مسکن است.
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس ادامه داد: اجرای 498 طرح جدید هادی روستایی با اعتباری معادل 869میلیارد  و 500میلیون ریال و همچنین اجرای طرح بهسازی بافت با ارزش روستایی در مناطق گسترده ای از استان فارس با اعتباری معادل 20میلیارد ریال از دیگر اولویت‌های امسال در مناطق روستایی استان فارس است. اصغر فرودی معاون استاندار و فرماندار ویژه داراب نیز با تقدیر از خدمات بنیاد مسکن بر لزوم به‌کارگیری استعدادها برای توسعه بخش رستاق 
تأکید کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی