[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۷۱
  • دوره جدید

پایگاه صهیونیستی: بایدن اجازه اقدام اسرائیل علیه ایران یا هم‌پیمانانش را نمی‌دهد، روزنامه شیراز نوین

یک رسانه صهیونیستی در گزارشی اعلام کرد که حتی در صورت حمله ایران یا حزب الله به اسرائیل، دولت بایدن اجازه اقدام این رژیم علیه ایران را نخواهد داد.
به گزارش ایسنا، وبگاه عبری دبکا در گزارشی اعلام کرد که دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا حتی در صورت هجوم‌ ایران یا هم پیمانان آن به اسرائیل، اجازه نمی‌دهد اسرائیل اقدامی علیه ایران انجام دهد. این وبگاه که متخصص امور نظامی و اطلاعاتی است، در گزارش خود آورده است: آمریکا می‌ترسد که این حمله منجر به از بین رفتن افق‌های رسیدن به توافق در راستای احیای برجام شود. البته دولت جو بایدن اکنون باید خیالش راحت باشد؛ زیرا می‌داند که دولت جدید اسرائیل با اقدام ناگهانی علیه ایران یا حزب الله لبنان به ائتلاف خود با آمریکا لطمه وارد نمی‌کند.
در این گزارش آمده است که دولت جدید رژیم صهیونیستی به رهبری نفتالی بنت و دو هم پیمان آن یعنی یائیر لاپید، وزیر خارجه و بنی گانتس، وزیر جنگ بر خلاف شیوه نتانیاهو، قبل از انجام هرگونه اقدام علیه ایران یا حزب الله پایبند به مشورت با واشنگتن هستند.
دبکا می‌نویسد: اگر حمله ناگهانی از سوی ایران یا حزب الله انجام شود، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا یا لوید اوستن، وزیر دفاع این کشور نیمه شب با اسرائیل تماس خواهند گرفت و از آن می‌خواهند که خویشتنداری کند و به حمله پاسخی ندهند تا مذاکرات از مسیر خود خارج نشوند.
در این گزارش پایگاه اسرائیلی آمده است که دولت آمریکا برای انجام مذاکرات هسته ای در سپتامبر آینده برنامه ریزی کرده است و این مسئله باعث می‌شود که ایران و حزب الله در سایه ریاست ابراهیم رئیسی برای انجام هرگونه اقدامی علیه اسرائیل طی بیش از یک ماه آینده آزادی عمل داشته باشند؛ زیرا می‌دانند که دست‌های اسرائیل برای انتقام از سوی هم پیمان اول خود بسته است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی