[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۷۱
  • دوره جدید

ورشکستگی عشایر ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری در جلسه شورای عشایری استان اظهار داشت: چاره اندیشی جزو وظایف ذاتی، اخلاقی مدیران استانی می‌باشد و باید در برابر خشک‌سالی‌های مستمر که باعث خسارت‌های زیادی به جامعه عشایر شده است، صورت پذیرد تا عشایر به حق مسلم خود برسند. 
ظفر افشون با بیان اینکه اثرات خشک‌سالی در استان فارس بحرانی است و با کمبود علوفه در مراتع مواجه هستیم، افزود: هماهنگی دستگاه‌های دولتی باید بیشتر از سال‌های قبل باشد تا بتوانیم بحران را پشت سر بگذاریم. 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گفت: هر چادر عشایر به عنوان یک کارگاه تولیدی می‌باشد که با تسهیلاتی که در اختیار آنان قرار می‌گیرد، به آنها رونق دهیم.
افشون اذعان داشت: با به‌کارگیری تسهیلات، مبلغی به عنوان سرمایه در گردش در اختیار اتحادیه قرار داده شود تا بتوانند علوفه و نهاده‌های دامی بیشتری را تهیه کنند و در اختیار عشایر قرار دهند تا در این بحران جامعه عشایری کمتر متضرر شوند. رئیس سازمان جهاد کشاورزی با بیان اینکه خدمت به عشایر جزو آرمان‌های اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌باشند و باید به آنها توجه ویژه ای داشته باشیم، افزود: دستگاه‌های اجرایی می‌بایست با همکاری و همدلی در بحران خشک‌سالی به این قشر از جامعه کمک کنیم. طمراسی اظهار داشت: استان فارس تنها استانی است که در بخش نهاده‌های دامی در بنادر مانده ای ندارد و آمادگی این را دارد تا سهمیه استان‌های دیگر را نیز جذب کند. رئیس سازمان جهاد کشاورزی بیان داست: اتحادیه و تشکل‌ها می‌توانند به شکل متفاوت ورود کنند و از تمام ظرفیت‌ها برای تهیه علوفه و نهاده‌های دامی استفاده کنند و سازمان جهاد کشاورزی نیز در این مورد تمام تلاش خود و مجموعه را به کار می‌گیرد. مدیرکل امور عشایر فارس نیز با بررسی چالش‌ها و بحران‌هایی که متحمل جامعه عشایر شده، اظهار داشت: در حال حاضر میزان 25میلیارد تومان تسهیلات زنجیره گوشت قرمز ماده 10 و 12 خشک‌سالی به منظور میزان خسارت خشک‌سالی توسط شعب بانک کشاورزی در حال انجام می‌باشد. 
روح الله بهرامی اذعان داشت میزان 40هزار تن علوفه نیز تاکنون بین دامداران عشایر توسط شرکت‌های تعاونی عشایر توزیع گردیده است.
قابل ذکر است طرح واکسن افراد بالای 18 سال در تمام مراکز بهداشتی در حال انجام است و از عشایر درخواست کرد که این امر مهم را انجام دهند تا در کوچ پاییزه با مشکل جدیدی روبه‌رو نشویم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی