[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۵
  • دوره جدید

سرمربی تیم ملی والیبال : بازیکنان المپیکی خسته و فرسوده‌اند، روزنامه شیراز نوین

سرمربی تیم ملی والیبال با بیان اینکه باید از چرخه بازیکنان استفاده کنیم، گفت: بازیکنان بزرگ باید برای بازی‌های بزرگ کنار باشند و از تمام ظرفیت بازیکنان باید در رویدادهای مختلف استفاده شود.
بهروز عطایی درباره وضعیت و شرایط تیم ملی والیبال گفت: کشورهای صاحب نام ورزش برنامه‌های خود را چهار ساله و از المپیک تا المپیک پایه‌ریزی می‌کنند. پس از المپیک تغییراتی در بدنه تیم ملی ایجاد و برای چهار سال آینده سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی صورت گرفته است. قرارداد ولادیمیر الکنو نیز کوتاه مدت و ۵ ماهه بود، نیاز بود فدراسیون برای پایان المپیک برنامه‌ای داشته باشد که به والیبال کمک شود. بنابراین پیش از آغاز المپیک و ابتدای سال تصمیم بر این شد هدایت تیم در قهرمانی آسیا را بر عهده داشته باشم و با ترکیبی از بازیکنان المپیکی، جوانان و بازیکنان سال‌های اخیر استفاده کنیم.
کار سختی در قهرمانی آسیا در پیش داریم
سرمربی تیم ملی والیبال ادامه داد: مسئولیت هدایت تیم در قهرمانی آسیا به من سپرده شد. پس از بررسی بازی‌های لیگ ملت‌ها، المپیک توکیو و تیم جوانان تصمیم گرفتیم ۵ بازیکن از تیم المپیکی همراه چند بازیکن از لیگ ملت‌ها و تعدادی از بازیکنان جوانان برای حضور در قهرمانی آسیا کنار هم چیده شوند.
وی تأکید کرد: پس از سرخوردگی مردم از نتایج والیبال در المپیک قطعاً کار سختی پیش رو داریم ولی با یک ویژگی مشخص حاضر شده‌ایم و فضا را به گونه‌ای جلو خواهیم برد که تیم ملی عملکرد خوبی در قهرمانی آسیا داشته باشد. بهترین کیفیت همیشه اولویت کارم بوده است و سعی خواهم کرد در قهرمانی آسیا نیز بهترین عملکرد و کیفیت خود را به نمایش بگذاریم. تیم‌های ژاپن، کره جنوبی، چین و حتی استرالیا رشد خوبی داشته‌اند و تلاش خود را مقابل این حریفان انجام خواهیم داد.
برای مردم تا سرحد مرگ تلاش می‌کنیم
عطایی در پاسخ به این سؤال که رئیس فدراسیون والیبال وعده داده است تیم نتایج مد نظر مردم را به دست خواهد آورد، آیا این قول عملی است چرا که با توجه به رزومه والیبال ایران برای مردم نتیجه مد نظر قهرمانی در آسیا است؟ گفت: مردم تلاش ورزشکاران را به خوبی درک می‌کنند. همان‌طور که حسن یزدانی پس از شکست مقابل تیلور مورد حمایت مردم قرار گرفت چرا که تلاش یزدانی برای مردم مهم بود. برای مردم تا سرحد مرگ تلاش کردن مهم است و ما نیز تلاش خواهیم کرد. در ورزش هر اتفاقی ممکن است رخ دهد که خوشایند نباشد اما تلاشی که می‌کنیم برای مردم مهم‌ترین مسئله است.
به تمام بازیکنان فرصت خواهیم داد
وی در پاسخ به این سؤال که نقدهایی درباره لیست دعوتی به اردوی تیم ملی مطرح است، دفاع شما از لیست چیست؟ گفت: نقدی که در گذشته بارها به سرمربیان خارجی به ویژه کولاکوویچ مطرح بود استفاده از ترکیب اصلی در تمام رویدادها و مسابقات بود. لزومی ‌ندارد در تمامی ‌رقابت‌ها از تعدادی بازیکن خاص استفاده شود. طبقه‌بندی انجام داده‌ایم و در طی زمان در مسابقات مختلف از بازیکنان زیادی استفاده خواهد شد. به بازیکنان فرصت خواهیم داد که توانایی‌هایشان را به نمایش بگذارند.
بازیکنان المپیکی فرسوده و خسته شده‌اند
سرمربی تیم ملی اظهار داشت: بازیکنان المپیکی قطعاً دچار خستگی و فرسودگی ذهنی، روحی و جسمی ‌شده‌اند. بسیار از این بازیکنان کار کشیده شده است در حالی که تیم‌های بزرگ به بازیکنان اصلی خود در بازی‌هایی مانند لیگ ملت‌ها استراحت دادند. طی دهه اخیر کار زیادی از بازیکنان بزرگ کشیده شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی