[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

۷۵ درصد کارگران فارس غیربومی هستند، روزنامه شیراز نوین

رئیس انجمن صنفی کارگران و استادکاران ساختمانی فارس با انتقاد از وقفه چندین ساله در قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی، گفت: در این مدت سهمیه ای به انجمن صنفی کارگران و استادکاران ساختمانی فارس اختصاص نیافته و مطالبه ما این است که سازمان تأمین اجتماعی قانون را رعایت کند.
به گزارش ایلنا، سید محمد فرشیدیان با بیان اینکه 75 درصد کارگران استان فارس غیربومی هستند، تصریح کرد: حق بیمه کارگران ساختمانی طبق قانون باید ۷ درصد توسط کارگر و مابقی از منابع صدور پروانه‌های ساختمانی در زمان صدور پروانه یا پایان کار که شهرداری موظف است کارفرما را معرفی کند به صندوق تأمین اجتماعی واریز شود.
 وی خاطرنشان کرد: نرم افزاری باید وجود داشته باشد تا این حساب و کتاب‌ها را دقیق انجام دهد تا معین گردد سهم بیمه کارگران ساختمانی چقدر است و کد بیمه آنها نیز جدا باشد تا مشخص شود سازمان تأمین اجتماعی چقدر پول گرفته و چقدر بیمه کرده است.
فرشیدیان با اشاره به اینکه برای محاسبه بیمه کارگران ساختمانی نیاز به یک نرم افزار هوشمند در قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی است، عنوان کرد: با فراهم شدن این امکان سازمان تأمین اجتماعی می‌تواند آمار بیمه شدگان را در بخش ساختمان ارائه دهد و شهرداری آمار پروانه‌های ساختمانی و پایان کار ساختمانی را در این نرم افزار ببیند که چه مقدار پول به حساب تأمین اجتماعی واریز شده و از طرفی چند کارگر بیمه شده اند.
رئیس انجمن صنفی کارگران و استادکاران ساختمانی فارس افزود: به عنوان نمونه قانون بیمه تأمین اجتماعی کارگران را ما در سال ۸۶ با کمک نمایندگان مجلس وقت عملیاتی کردیم که کار بزرگی در سطح کشور بود و امروز حدود ۸۰۰هزار نفر در کشور کارگران و استادکاران ساختمانی از این خدمات بیمه ای استفاده می‌کنند که فقط ۵۲هزار نفر آن مربوط به استان فارس است و نیاز است سهم بیشتری به استان فارس تخصیص یابد.
فرشیدیان درباره واکسیناسیون کارگران ساختمانی نیز گفت: به علوم‌پزشکی نامه نوشتیم و کار را دنبال کردیم و منتظر پاسخ آنها هستیم. رئیس انجمن صنفی کارگران و استادکاران ساختمانی فارس تأکید کرد: کارگران و استادکاران ساختمانی از جمله افراد زحمتکش جامعه هستند که باید مورد توجه جدی قرار گیرند که امیدواریم با همکاری نزدیک مشکلات این قشر را به حداقل برسانیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی