[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

فواید «ریحان» در تقویت سیستم ‌ایمنی بدن و کاهش درد، روزنامه شیراز نوین

ریحان یک گیاه معطر رایج است که خواص مختلفی برای سلامتی دارد که آن را به دلیل خواص تقویت کننده سیستم ‌ایمنی‌اش مشهور می‌کند.
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از زی نیوز، گیاه ریحان حاوی ویتامین‌هایA ،C ،E ، K و اُمگا ۳ است. همچنین حاوی مواد معدنی مانند مس، کلسیم، منگنز، فسفر، روی و پتاسیم است.
این گیاه دارای مزایای اثبات شده مختلفی از جمله ضد التهاب، آنتی‌اکسیدان، تقویت‌کننده سیستم‌ ایمنی، کاهش دهنده درد و محافظ رگ‌های خونی است.
اثبات شده است که دانه‌های ریحان یا اسانس ریحان می‌توانند از طیف گسترده‌ای از بیماری‌ها جلوگیری کنند و همین مسئله آن را به یکی از ضروری‌ترین گیاهان دارویی شناخته شده امروزه تبدیل کرده است.
این گیاه همچنین دارای خواص خنک کننده است، بنابراین برای تابستان‌ها بسیار مفید است، بدن را سم‌زدایی کرده و دمای بدن را حفظ می‌کند.
به علاوه ریحان حاوی اسانس‌های فرار غنی از آنتی‌اکسیدان است که آب‌گریز محسوب می‌شوند، به ‌این معنی که در آب حل نمی‌شوند و به قدری سبک و کوچک هستند که از طریق هوا و منافذ پوست عبور می‌کنند.
تخم ریحان از سلامت روده‌ها حمایت می‌کند، قند خون را کاهش می‌دهد، به کاهش وزن کمک کرده و همچنین کلسترول را کاهش می‌دهد.
بیش از ۶۰ نوع ریحان وجود دارد که ریحان شیرین یکی از رایج‌ترین آن‌ها است. ‌این گیاه دارای برگ‌های گرد بوده که اغلب نوک تیز است. ‌این گیاه سبز روشن است، اگرچه در برخی از گونه‌ها رنگ بنفش یا قرمز در برگ‌ها دیده می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی