[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۵
  • دوره جدید

گلخانه‌ها در چرخه اقتصاد، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: در این استان و به ویژه در شهرستان پاسارگاد، به واسطه همت تولیدکنندگان گلخانه‌های کوچک زودبازده و کم هزینه در کنار مزارع در حال توسعه است.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، احمد طمراسی در بازدید از روستای گلخانه ای همت آباد واقع در شهرستان پاسارگاد که به همراه استاندار فارس صورت گرفت، ابراز کرد: سرمایه لازم برای متقاضیان احداث گلخانه کوچک مقیاس و بزرگ فراهم می‌شود.
وی با اشاره به محدودیت منابع پایه تولید، اظهار کرد: به منظور تأمین غذای جامعه ناگزیر به افزایش طولی واحد تولید با استفاده حداقلی از منابع به ویژه آب هستیم.
طمراسی افزود: در گلخانه ها به عنوان واحدهای تولید متراکم علاوه بر افزایش جدی و معنادار عملکرد، به واسطه شرایط قابل کنترل در مصرف آب به شکل قابل ملاحظه ای صرفه جویی می‌شود. روستای گلخانه ای همت آباد واقع در شهرستان پاسارگاد، متشکل از ۲۱ واحد گلخانه ای با متراژ هر واحد 2هزار مترمربع است. سال شروع تأسیس ۹۷ بود و سال گذشته به بهره برداری رسید و اکنون پیشرفت فیزیکی ۱۰۰ درصد دارد. مجموعه مذکور اشتغال زایی مستقیم ۴۰ نفری دارد و هر واحد ۲۵۰میلیون تومان تسهیلات دریافت کرده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی