[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۲
  • دوره جدید

۳۷۰هزار نفر در فارس کرونا گرفته‌اند ، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اعلام آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس تا دیروز، بیست و دوم مرداد ۱۴۰۰، از شناسایی بیش از ۳۷۰هزار بیمار مثبت مبتلا به کووید ۱۹ در استان خبر داد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، یک‌میلیون و ۱۴۵ هزار و ۷۱۸ مورد تست تشخیصی به روش مولکولی در آزمایشگاه‌های استان انجام شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۳۴۴هزار و ۶۴۸ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۱۳۶هزار و ۲۵۲ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۲۶هزار و ۱۹۲ بیمار مثبت نیز به این روش شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۳۷۰هزار و ۸۴۰ نفر بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است. او همچنین از بهبودی ۳۲۳هزار و ۹۱۶ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
معاون بهداشت دانشگاه با اعلام جان باختن ۳۵ هم استانی دیگر در اثر ویروس کرونا طی روز پنجشنبه و دیروز جمعه، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را پنج‌هزار و ۵۷۰ نفر اعلام کرد.
دکتر همتی اضافه کرد: هم اکنون چهارهزار و ۹۳۹ بیمار مثبت یا مشکوک دارای علائم ویروس کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۴۱۵ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. او با اشاره به وضعیت قرمز شیوع کرونا در فارس و تأکید بر اهمیت مشارکت اقشار مختلف جامعه برای همراهی با مدافعان سلامت در مسیر قطع زنجیره انتقال بیماری در استان، گفت: برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا و ابتلا به بیماری کووید ۱۹، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی شامل استفاده از ماسک، شست و شوی مکرر دست‌ها، رعایت فاصله فیزیکی، خودداری از انجام سفرهای غیرضروری و پرهیز از حضور در تجمعات به ویژه دورهمی‌های خانوادگی، ضروری است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی