[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

عملیات نجات در ارتفاعات لار، روزنامه شیراز نوین

فرمانده انتظامی استان گفت: روز پنجشنبه مأموران انتظامی لارستان با اقدام به موقع مانع از سردرگمی و فوت تعداد زیادی اتباع بیگانه رها شده در کوه‌های اطراف آن شهرستان شدند. به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه خبری پلیس فارس، سردار «رهام‌بخش حبیبی» بیان کرد: به دنبال تحولات منطقه‌ای در مرزهای شرقی و هجوم پناهندگان غیرمجاز به کشور، مأموران انتظامی لارستان از طریق گزارش‌های مردمی مطلع شدند تعداد زیادی اتباع بیگانه به صورت خانوادگی وارد ایران شده‌اند و متأسفانه افراد سودجو و کلاهبردار آنان را در کوه‌های اطراف لارستان رها کرده‌اند. وی افزود: موضوع در دستور کار قرار گرفت و سریعاً مأموران انتظامی در قالب 8 اکیپ پس از هماهنگی با مقام قضایی به صورت پیاده و همچنین به وسیله یک فروند بالگرد متعلق به اورژانس به کوه‌های صعب‌‎العبور لارستان اعزام شدند. 
فرمانده انتظامی استان فارس خاطرنشان کرد: مأموران پس از ساعت‌ها جست و جو 481 نفر از اتباع بیگانه را که به صورت خانوادگی در کوه‌های اطراف لارستان سردرگم شده بودند و به دلیل نداشتن آب و غذا و گرمای بیش از حد هوا احتمال مرگ و میر آنان وجود داشت، پیدا کردند. 
سردار حبیبی با بیان اینکه مأموران انتظامی به دلیل رعایت حقوق شهروندی پس از سامان دهی در مکانی مناسب امکانات اولیه را در اختیار این افراد پناهنده قرار دادند، گفت: در این خصوص پرونده تشکیل و اقدامات قانونی از طریق دستگاه قضایی انجام شده است.
این مقام انتظامی توصیه کرد کسانی که قصد ورود به کشور ایران را دارند، از طریق مبادی رسمی و قانونی اقدام کنند تا در دام افراد کلاهبردار و شیاد قرار نگیرند.
در ادامه «جلیل حسنی» فرماندار شهرستان لارستان با حضور در مقر انتظامی از اقدام به موقع پلیس در نجات جان تعداد زیادی از اتباع بیگانه تقدیر و تشکر کرد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی