[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

صیانت از اراضی آزادراه ، روزنامه شیراز نوین

به منظور بررسی روند پروژه عظیم آزاد راه شیراز- اصفهان و همچنین پیشگیری از تصرفات احتمالی اراضی حاشیه این آزادراه، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس و معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان از این پروژه بازدید کردند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دادگستری فارس، سید مصطفی بحرینی در جمع مسئولان پروژه آزادراه شیراز- اصفهان، رؤسای حوزه‌های قضایی بیضا، کامفیروز، سپیدان و اقلید و همچنین مدیران سازمان‌ها و نهاد‌های متولی امر زمین در استان با اشاره به اهمیت این پروژه عظیم ملی در حمل و نقل و تأثیر مطلوب بر فرایند توسعه همه جانبه شیراز و استان و پاسخ به دغدغه طولانی مدت و چندین ساله مردم در راستای کاهش هزینه‌ها و خسارات جانی و مالی گفت: یکی از مهم‌ترین قطعات این آزادراه قطعه 8 و تقاطع ورودی این آزادراه با ورودی‌های شیراز- سپیدان و شهر صدراست که لازم است در این خصوص تمهیدات فنی لازم جهت تسریع در اجرای آن اندیشیده شود.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس در ادامه دیدار از پروژه آزادراه شیراز- اصفهان با تأکید بر اینکه دادگستری استان فارس در رفع موانع حقوقی و قضایی بر سر راه اجرای این پروژه تلاش کرده است، از آمادگی مجموعه قضایی در جهت استفاده از ظرفیت‌های قانونی در راستای صدور مجوز شروع به کار قطعه 8 این آزادراه پیش از تملک اراضی خبر داد.
وی همچنین یکی از مهم‌ترین موضوعات حال حاضر در مسیر احداث این پروژه را جلوگیری از اقدامات افراد سودجو از تصرف اراضی اطراف آزادراه دانست و بیان داشت: لازم است ادارات و نهاد‌های متولی امر زمین تمرکز بیشتری بر اراضی اطراف این پروژه داشته باشند و با ایجاد گشت‌های مراقبتی، دسترسی افراد سودجو را محدود و از سوءاستفاده متعرضان از اراضی جلوگیری کنند.
این مقام قضایی استان تصریح کرد: افرادی که به حریم این آزادراه تعرض کنند یا به قصد سودجویی، اراضی اطراف را مورد تصرف یا تغییر کاربری غیرمجاز قرار دهند، با برخورد قاطع قضایی مواجه خواهند شد.
بحرینی همچنین بر محدود شدن و نظارت بر دسترسی افراد به آزاد راه توسط مسئولان نظارتی پروژه تأکید کرد و بیان داشت: دسترسی افراد نباید به نحوی باشد که زمینه سوء استفاده از اراضی را 
فراهم کند.
گفتنی است در ابتدای سال جاری نیز رئیس کل دادگستری استان فارس در رأس یک هیئت عالی قضایی ضمن دیدار از پروژه عظیم آزادراه شیراز- اصفهان و بررسی روند اجرای این پروژه، هرگونه تأخیر در تکمیل آن را زیان به منافع عمومی و بیت المال خوانده بود.
پروژه ملی آزادراه شیراز- اصفهان، ۲۲۵ کیلومتر طول دارد که طولانی‌ترین آزادراه در حال ساخت کشور می‌باشد و فاصله زمانی دو کلان شهر را تا 2 ساعت کاهش می‌دهد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی