[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۵
  • دوره جدید

نمایش فیلم‌های ایرانی در ژاپن، روزنامه شیراز نوین

چهارمین جشنواره و هفته فیلم ایران در شهر توکیو ژاپن با نمایش فیلم‌هایی چون «سارا و آیدا»، «خانه‌ای در خیابان چهل‌ویکم» و «ویلایی‌ها» در حال برگزاری است. 
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، چهارمین جشنواره و هفته فیلم ایران در ژاپن، توسط رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن و با همکاری اداره‌کل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، بنیاد فارابی، شهرداری میناتوی توکیو، یونی فیلم ژاپن و مؤسسه 
Only Heart در توکیو برگزار می‌شود. در این دوره که از ۲ تا ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ در حال برگزاری است، هر روز، چهار اکران برای علاقه‌مندان و فرهنگ‌دوستان ژاپنی، ارائه می‌شود. دو فیلم «سارا و آیدا» و «خانه‌ای در خیابان چهل‌ویکم» که توسط رایزنی فرهنگی و به صورت مستقل ترجمه و زیرنویس شده است، از جمله این آثار هستند. همچنین فیلم‌ «ویلایی‌ها» و  مستند دفاع مقدس با نام «۱۸ درصد» در این جشنواره اکران می‌شوند. رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن از سال ۱۳۹۷ تاکنون، ۱۲ فیلم بلند ایرانی را ترجمه و زیرنویس کرده که علاوه بر نمایش در این چهار دوره جشنواره و هفته فیلم، در اختیار مؤسسات فرهنگی، ایرانیان و دانشجویان مقیم، علاقه‌مندان ژاپنی و همچنین فارسی‌آموزان ژاپنی قرار گرفته است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی