[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۵
  • دوره جدید

میوه‌ای که در عصر کرونا بسیار مهم شد، روزنامه شیراز نوین

در دوران همه‌گیری کرونا یکی از مسائلی که بر روی آن تأکید زیادی می‌شود تقویت سیستم ایمنی بدن است. این مهم با تغذیه درست و مصرف منابع غذایی مختلف امکان‌پذیر خواهد شد.
به گزارش بهداشت نیوز، یکی از منابع غذایی مهم جهت تقویت سیستم ایمنی بدن میوه‌ها هستند که یکی از این میوه‌ها توت فرنگی است.
اما آیا توت فرنگی می‌تواند از سیستم ایمنی بدن شما پشتیبانی‌کند؟ شواهد از مطالعات بالینی نشان می‌دهد که آن‌ها می‌توانند.
با توجه به همه‌گیری کرونا ادعاهای گمراه کننده‌ای در مورد محصولاتی مطرح می‌شود که نه تنها می‌توانند سیستم ایمنی بدن را سالم نگه دارند، بلکه از ابتلای افراد به ویروس نیز جلوگیری کنند.
توت فرنگی به دلیل طعم آن و البته سرشار بودنش از ویتامین c بسیار مورد اهمیت قرار دارد و اکنون نیز ادعا می‌شود تأثیری مثبت بر تقویت سیستم ایمنی بدن دارد.
در رابطه با توت فرنگی چیزی که بسیار اهمیت دارد این است که سرشار از ویتامین c است. این ویتامین ضریب اطمینان سیستم ایمنی بدن را بسیار بالا می‌برد.
بر اساس شواهد بالینی، در اینجا حقایقی در مورد ویژگی‌های ایمنی بخش توت فرنگی آمده است:
* افراد جوان و مسن مبتلا به بیماری‌های مزمن زمینه‌ای از جمله بیماری‌های قلبی، فشار خون بالا، سرطان، اختلالات تنفسی و دیابت زمینه بیشتری برای ابتلا به 19- COVID دارند. توت فرنگی ممکن است پاسخ ایمنی سلول‌های ایمنی لنفوسیت‌های T و مونوسیت‌ها را در افراد چاق که بیشتر در معرض ابتلا به عفونت هستند افزایش دهد.
همچنین توت قرمز به زنده ماندن سلول‌ها، رشد و دفاع آنتی‌اکسیدانی کمک می‌کند.
نکته بسیار مهم و حائز اهمیت دیگر این است که  توت فرنگی از آسیب رسیدن به  DNA محافظت و در صورت آسیب آن را ترمیم می‌کند.
یک وعده توت فرنگی دارای ارزش یک روز کامل ویتامین C است و از عملکرد ضدمیکروبی برخوردار است.  
همچنین توت فرنگی به عنوان یک پروبیوتیک عمل می‌کند و می‌تواند میکروبیوم روده را به صورت روزانه تغییر دهد.  
در مطالعه‌ای روی بزرگ‌سالان سالم، خوردن توت فرنگی برای کوتاه مدت و میان مدت منجر به افزایش قابل توجه آنتی‌اکسیدان‌ها، فولات و ویتامین C در بدن و همچنین بهبود قابل توجه مقاومت گلبول‌های سفید خون در برابر استرس خارجی شد.
به هر حال این میوه کوچک و دوست داشتنی در دوران کرونایی یکی از چیزهای مفیدی است که می‌تواند در برنامه غذایی افراد گنجانده و باعث تقویت سیستم ایمنی آن‌ها شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی