[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

چیز کیک آلبالو، روزنامه شیراز نوین

 زمان آماده سازی: 15 دقیقه
 زمان پخت: 75 دقیقه

 مواد لازم برای 10-12 نفر
بیسکویت خرد شده: 145 گرم
کره ذوب شده: 3 قاشق غذاخوری
پنیر خامه‌ای: 500 گرم
شکر: 150 گرم
تخم‌مرغ بزرگ: 3 عدد
خامه ترش پر چرب: 750 گرم
اسانس وانیل: 2 قاشق چای‌خوری
برای روی چیز کیک:
آلبالو منجمد: 700 گرم
شکر: 100 گرم
آب: یک چهارم پیمانه
نشاسته ذرت: 1 قاشق غذاخوری
اسانس وانیل: 1 قاشق چای‌خوری

چیز کیک آلبالو یک نوع دیگر از چیز کیک‌های خوشمزه و جذاب هست که طعم فوق‌العاده و خاصی دارد. برای آشنا شدن و یاد گرفتنِ طرز تهیه این چیز کیک، ما از یک دستور آشپزی ساده و آسان استفاده می‌کنیم. البته این چیز کیک آلبالو در فر آماده می‌شود و با نوع یخچالیِ آن تفاوت دارد. برای تهیه چیز کیک آلبالویی یخچالی می‌توانید از دستور چیز کیک بدون فر کمک بگیرید. در روش چیز کیک یخچالی آلبالو می‌شود چیز کیک با ژله آلبالو تهیه کرد که مثل چیز کیک انار و چیز کیک کیوی هم تزیین خوبی می‌شود و هم طعم خوبی به کیک می‌دهد.
اما در این روشی که در ادامه در موردش صحبت می‌کنیم، قرار است چیز کیک در فر بپزد و بعد سُس آلبالویی روی آن ریخته شود. خب در این مرحله شما دو راه دیگر هم دارید. راه اول این است که قبل از پخت چیز کیک، سُس آلبالویی را به طور کامل روی کیک بریزین تا با هم پخته شوند. و راه دوم… اجازه بدهید دستور چیز کیک آلبالویی را با هم بخوانیم و بعد در مورد راه دومش صحبت کنیم.

 طرز تهیه
 مرحله اول:
فر را روشن کنید و آن را روی درجه حرارت 180 سانتی‌گراد تنظیم کنید تا گرم شود.
 مرحله دوم:
بیسکویت‌ها را خرد کنید. در یک کاسه کوچک، بیسکویت‌ها را با کره ذوب شده مخلوط کنید. یک قالب کمربندی با قطر حدوداً 22 سانتی‌متر بردارید و مخلوط بیسکویت و کره را کف قالب صاف و پرس کنید.
 مرحله سوم:
در یک کاسه بزرگ، پنیر خامه‌ای و شکر را با همزن برقی با هم ترکیب کنید. سپس یک تخم‌مرغ را در مخلوط بریزید و با همزن برقی به خوبی بزنید. حالا یکی یکی بقیه تخم‌مرغ‌ها را اضافه کنید و با هم بزنید.
 مرحله چهارم:
در این مرحله از تهیه چیز کیک آلبالو باید خامه ترش و اسانس وانیل را به کاسه اضافه کنید. تا حدی مواد را با هم بهم بزنید که یک دست و روان شوند. سپس به آرامی‌ مخلوط را روی پایه بیسکویتی کیک بریزید. و با پشت قاشق سطح کیک را صاف کنید.
 مرحله پنجم:
قالب کیک را در فر بگذارید تا به مدت یک ساعت و ربع یا یک ساعت و نیم کیک بپزد. زمانی که لبه‌های چیز کیک محکم شده و مرکز آن کمی ‌پف کند، آماده است.
 مرحله ششم:
چیز کیک را از فر خارج کنید. اجازه دهید در دمای اتاق خنک شود. سپس آن را به مدت 4 ساعت یا تمام شب در یخچال بگذارید.
 مرحله هفتم:
در این مرحله باید آلبالوهای روی چیز کیک آلبالو را آماده کنید. آلبالوها، شکر و سه قاشق غذاخوری آب را در یک ماهیتابه کوچک یا شیر جوش بریزید. آن را روی حرارت قرار دهید تا با هم بپزند.
 مرحله هشتم:
در این حین، نشاسته ذرت را در یک قاشق غذاخوری آب حل کنید. سپس نشاسته ذرت و اسانس وانیل را در سُس آلبالویی بریزید تا به آن قوام دهد. حالا مخلوط آلبالو را از روی حرارت بردارید و در کناری بگذارید تا کاملاً خنک شود.
 مرحله آخر:
قبل از سرو؛ سُس را روی چیز کیک آلبالویی بریزید. نوش جان.

 نکات کلیدی 
 این چیز کیک خوشمزه را می‌توانید تا 2 الی 3 روز در یخچال نگه‌داری کنید.
 در صورت تمایل می‌توانید هنگام سرو سُس شکلات روی این چیز کیک بریزید.
 روش دیگری که برای تهیه این چیز کیک وجود دارد، این است که قبل از قرار دادن چیز کیک در فر، سُس آلبالو را آماده کنید. نصف مایع سُس را روی کیک بریزید و با چاقو به آن طرح دهید. سپس کیک را در فر بگذارید تا بپزد. این یک راه خوب برای تزیین چیز کیک آلبالویی است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی